Yüzüklerin Efendisi Dizisi Hakkında Bilinen Her Şey - Geekrobats

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Hakkında Bilinen Her Şey

Fantastik edebiyatının kült eseri olarak tanımlayabileceğimiz, J.R.R Tolkien’in ölümsüz eseri Yüzüklerin Efendisi daha önce sinemaya uyarlanmıştı. Öyle bir uyarlama olmuştu ki 21. yüzyılın büyük çoğunluğa göre en iyi film serisi olarak yerini unutulmazlar listesine yazdırmıştı. Kitabın sadece filme uyarlanmakla kalmayacağını geçtiğimiz aylarda kitabın ve filmin hayranlarını çıldırtmaya yetecek bir haberle öğrenmiştik: Yüzüklerin Efendisi dizisi geliyor!

HBO, Netflix ve Amazon gibi devler Tolkien’in bu ölümsüz üçlemesini almak için kıyasıya rekabete girmişlerdi ki Amazon sadece yayın hakları için 250 Milyon dolar ödeyerek dizinin yayın haklarını eline almış durumda.

Dizi Hangi Dönemde Yer Alacak?

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Hakkında Bilinen Her Şey - Geekrobats

Bildiğimiz gibi Middle Earth yani Orta Dünya devasa bir tarihe ve genişliğe sahip.Bu yüzden belli bir döneme odaklanılması gerekiyor.Dizinin üçlemenin öncesini konu alacağı yüksek ihtimalle doğru. Söylentilere göre Aragorn’un gençliğini konu alan bir dizi izleyeceğiz. Yapımcıların söylediklerine göre sevdiğimiz karakterleri göreceğiz ama film üçlemesinin bir tekrarını seyretmeyeceğiz.

Dizi Ne Kadar Sürecek?

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Hakkında Bilinen Her Şey - Geekrobats

Dizinin 5 sezon sürmesi planlanıyor. Amazon’un 5 sezon için resmi onay aldığı duyuruldu. Bu sayı elde edeceği başarı ve reytinglere göre değişebilir. İyi bir başarı elde ederse senaristler ve yapımcılar diziyi devam ettirmek isteyeceklerdir.

Tarihinin En Pahalı Dizisi Olabilir?

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Hakkında Bilinen Her Şey - Geekrobats

Sadece yayın hakları için 250 milyon dolar ödenen bu dizi yüksek ihtimalle televizyon tarihinin en pahalı dizisi olacak. Şuan için bu rekoru Game of Thrones elinde bulunduruyor. Game of Thrones’da sezon başına 100 milyon dolar bütçe ayrılırken Amazon’un Yüzüklerin Efendisi dizisinin sadece ilk 2 sezonu için 500 milyon doları beklettiği konuşuluyor.Toplamda 5 sezon için 1 milyar dolar bütçe kesin olarak ayrılmış durumda. Yani kusursuz hikayenin yanında gözlerimizi doygunluğa ulaştıracak efektler de göreceğiz.

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Ekibinde Kimler Var?

İşte bu konu hakkında net bir bilgi yok. Etrafta dolaşan isimlerden en dikkat çekeni tabii ki Peter Jackson. Peter Jackson’un yapımcı olarak ekibe katılabileceği konuşuluyor ama bunlar dedikodu ve varsayımdan öteye geçmeyen şeyler. Tabii film serisinden sonra bunun gerçekleşmesini kim istemez ki?

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Hakkında Bilinen Her Şey - Geekrobats

Game of Thrones’un global çapta yakaladığı başarıların ardında bu büyük girişim nasıl sonuçlanacak bilmiyoruz. Bu dudak uçuklatan bütçe ve Tolkien’in efsanevi dünyası birleşince ortaya seyrine doyum olmayacak bir başyapıt çıkabilir. Game of Thrones’un son sezonu yaklaşırken dizi bittikten sonra yepyeni bir fantastik dizi de düşeceğimiz boşluğu doldurabilir. Şimdiden diziyi ve yeni haberleri merakla bekliyoruz.