Yeni Wolverine'nin Kim Olacağı Konusunda Tartışmalar Başladı - Geekrobats

Yeni Wolverine Kim Olmalı Sorusuna Kevin Smith’in Cevabı

Disney ve Fox anlaşmasının ardından izleyicilerin aklındaki sorulardan birisi olan yeni Wolverine’nin kim olacağı sorusunun cevabı veren Kevin Smith en iyi yatırımın kesinlikle Tom Cruise olduğunu söyledi.

Disney ve Fox‘un anlaşması üzerine Wolverine ve Fantastic Four gibi karakterlerin ilerleyen zamanlarda karşımıza çıkma imkanı arttı. Logan filminden sonra Hugh Jackman‘ın rolü bırakması üzerine gündem çok sevilen Wolverine karakterini ileride kim tarafından canlandıracağı oldu. Hayranlar bu sorunun cevabını çok merak edip araştırırken en büyük cevap yönetmen Kevin Smith‘den geldi.

“Tom Cruise’u çizgi roman dünyasına sokmaları için sabırsızlanıyorum. Bir Marvel rolü için artık hazır.”

Marc Bernardin ile yeni Wolverine‘nin kim olacağını tartışan yönetmen, Bernardin’in “Cruise’u Stryker yapabilirler aslında.” demesi üzerine Smith “Hayatta olmaz. Onu Wolverine yapsınlar.” diyerek şiddetle karşı çıktı. Hugh Jackman’ın yaşı hatırlatıldığında ise şu ifadeleri kullandı.

“Hiç umrumda değil gerçekten. Tom Cruise’un Wolverine’i milyar dolarlar kazanır.”

Marc Bernardin‘in bahsettiği Stryker karakteri Logan’ın iskeletinin adamantium ile kaplandığı Weapon X projesinin başındaki kişi. Fakat Kevin Smith‘e göre, Tom Cruise kesinlikle Wolverine‘i canlandıran kişi olmalı. Yaşının çok fazla olması üzerine oyuncunun belki Fantastic Four ekibinde olabileceği de düşünülürken konu hep en başa Wolverine olaya dönüyor.

Smith‘in aslında Tom Cruise‘nin para getiren bir oyuncu olduğunu düşünmesi aslında pek de mantıksız gelmiyor bizlere. Ayrıca Wolverine en kısa Marvel karakterlerinden birisi, bu sebeple boyunun fazla uzun olmayan biri tarafından canlandırılması gerekiyor. Bu noktada Tom Cruise‘un boyu da önemli bir faktör, Cruise’un boyu 1,70. Wolverine’i canlandıran ve gönüllerde taht kuran Hugh Jackman‘ın boyu ise 1.88 idi. Aktörün başrol oynadığı 12 Temmuz 2018 yılında Paris’de vizyona giren Görevimiz Tehlike 6, gişede 791 milyon dolar gibi çok iyi bir hasılat ile geçtiğimiz senenin en fazla gişe alan filmlerinin arasına girmişti.

Tom Cruise‘nin Marvel Sinematik Evreni‘ne giriş yapması , Marvel dünyasına oldukça maddi manada bir gelir getireceğini düşünüyoruz ama asıl soru bizce şu olmalı: Tom Cruise gerçekten de Wolverine gibi büyük ve güçlü bir karakter olmak için doğru isim mi?