Başka Bir ‘Masters of the Universe’ Dizisi Netflix’e Geliyor

Çocukluk yıllarımıza denk gelmemiş olabilir fakat He-Man adını hep duymuşuzdur. Netflix sayesinde hepimiz Masters of the Universe dünyasını ekranlarda göreceğiz.

Hani biz Netflix ve Mattel Televizyon‘un bizlere yeni bir Masters of the Universe (Türkçe=Evrenin Efendileri) serisi getirdiğini düşünürken, onlar bize bir sürpriz yaparak ikinci bir Masters of the Universe serisi getireceklerini öğrendik. İsmi He-Man and the Masters of the Universe olacak ve Deadline’ın haberine göre bu dizi Bilgisayar Animasyonlu (CG Animation) aksiyon/macera tabanlı olacak. 80’ler de çocuk olanlar için He-Man’in müziğini tekrar duymak ve Eternia’ya geri dönmekten başka mutluluk verici ne olabilir ki?

Konuya açıklık getirmek adına söyleyelim ki, bu efektli olan Kevin Smith’in animasyon dizisi Masters of the Universe: Revelation değil, ikisini karıştırmamak gerek. Ama iki yapım da Netflix’den geliyor, ki kendileri birçok diziyi içinde barındıran bir yayın servisidir, bide 2020’de yayın platformları arasındaki savaş kızışacağı için Netflix kendi bünyesine yeni markalar katmaya çalışıyor.

İşte aşağıda dizinin açıklamasını bulabilirsiniz (CG olan);

Eternia isimli gezegende, genç kayıp bir prens Grayskull’un gücünü keşfeder ve He-Man formuna, Masters of the Universe’e dönüşür.He-Man ve Skeletor arsındaki savaş kahramanın ve kötünün de kendilerine güçlü ve yüce takımlar kırmalarıyla daha da şiddetlenir. Yeni bir Neslin kahramanları tüm bizlerin geleceği için savaşmaktadır. Savaş bittiğinde kim Evrenin Efendi’si olacak?

Çok da yeni bir şeyler katmış gibi durmuyor olabilirler ama bazı şeyleri hareketlendirmek için yeterli olabilir.

He-Man’in baş yapımcıları sırasıyla; Adam Bonnett (Descendants), Christopher Keenan (Justice League) ve Rob David (Masters of the Universe: Revelation) olacaklar.

“Masters of the Universe 30 yıllık hikayesi ve tutkulu hayran kitlesi ile, dünya çapında tanınmış en büyük markalardan biri. Tüm Mattel takımı He-Man’in dünyasını yeni Nesil ile tanıtacakları için çok heyecanlılar ve, Netflix’in yetenekli takımı ile birlikte, hem çocukluğundan beri bu serinin hayranı olanalar için hem de yeni Nesil çocuklar için bu seriyi en güzel şekilde seyircilere sunacağız.”

Ama daha fazlası da var, bu iki diziye ek olarak, He-Man için bir sinema filmi olacağı söylenmişti, DC’den yeni çizgi-romanlar ve yeni bir oyuncak serisi 2020 yılında bizlere sunacak. Mattel bu serinin ismi ile damga gibi vurmak istiyor.

Netflix’in He-Man için posterini aşağıda bulabilirsiniz.

Masters of the Universe

Kaynak=Collider.com
Bir önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.