Yeni Avengers Oyunu "Avengers: Project"ten Ilk Video Geldi - Geekrobats

Yeni Avengers Oyunu “Avengers: Project”ten İlk Video Geldi

E3 konferansının gelmesi ile oyuncular yeni gelecek oyunların içeriklerine sonunda kavuştu. Yeni duyrulan oyunlar, title droplar ve önceden duyurulmuş oyunların detayları derken ortalık iyice çıldırdı. İşin Square Enix tarafında ise hayranların beklediği özel bir oyun vardı: Avengers Project.

Önceden duyurulmuş olsa da nasıl bir yapısı olacağı gibi detaylar belirsizdi ki bu detaylar da sonunda bir nebze gösterildi. Gelin o detaylara bir bakalım. Ayrıca başlardan söyleyeyim her ne kadar ilk isim Avengers Project olsa da sonradan ismi Marvel’s Avengers‘a çevrildi.

Yeni Avengers Oyunu "Avengers: Project"ten Ilk Video Geldi - Geekrobats

İlk gelen bilgilere ve çıkan fragmana göre yanlış giden bir görev ve sonrasında yaşananları anlatacak oyun, tamamen kendine has bir hikayeye sahip olacak. Fragmanın başında ana kadronun bir kısmını görüyoruz. Captain America, Thor, Iron Man, Hulk ve Black Widow bir görece gidiyorlar klasik olay, sadece Hawkeye‘ı göremedik bu sinematikte. Sonrasında ise bir kaza ve Captain America‘nın muhtemel ölümü.

Yeni Avengers Oyunu "Avengers: Project"ten Ilk Video Geldi - Geekrobats

Oynanış olarak da online olarak 4 kişi ile oynanabileceği söylendi. Tam olarak nasıl olur bilmiyoruz ama ön sipariş verenler için PS4 üzerinde girilebilen bir beta mevcut olacak. Ayrıca PS4 sürümünde tam olarak belirtilmese de bazı “extra özellikler” bulunacakmış.

Seslendirme kadrosu oynayacak olanları mutlu edebileceğe benziyor. Ana isimler olarak Nolan North (Tony Stark/Iron Man), Troy Baker (Bruce Banner), Jeff Schine (Captain America), Travis Willingham (Thor), and Laura Bailey (Black Widow) bulunuyor. Ayrıca kadronun genişleyeceği, bu kadronun kişiselleştirilebileceğini ama pay-to-win veya lootbox’lar olmayacağını dile getirdi.

Yapımcı stüdyolar bakımından da Square Enix’in yanında Tomb Raider’ın yapımcısı Crystal Dynamics ve Deus Ex’in yapımcısı Eidos Montreal duyrulmuştu. Sonrada bu ekibe eski Naughty Dog ve Visceral yapımcıları da eklendi.

Grafikler bakımından ise foto realistik veya genel kitlenin istediği MCU oyuncularına benzer görseller yerine biraz daha Spider-Man’inki gibi comic-relief denilebilecek orijinal bir görsellik tercih edilmiş. Bu nokta çok kişiye göre iyi veya kötü kabul edilebilir o nedenle fazla derine inmeyeceğim.

Marvel’s Avengers için çıkış tarihi de 15 Mayıs 2020 olarak duyuruldu.