Çizgi Roman

X-Men Marvel’a Geri Dönebilir! Disney, Fox’u Satın Almak İstiyor!

Birçok çizgi roman sever, X-Men ve Avengers’i beyaz perdede birlikte görmeyi istiyor, yan yana veya karşı karşıya. Ancak hak meseleleri bunu imkansız hale getiriyordu. Ta ki şimdiye kadar.

Marvel bildiğiniz üzere, X-Men’i Fox’dan geri alabilmek için tabiri caize elinden geleni ardına koymuyordu. Ancak Fox’un elleri arasında sıkışan X-Men bir türlü asıl olması gereken sahibi Marvel’a geri dönemiyordu. Sinematik evrende X-Men’i elinde tutamayan Marvel’ın sinematik evreni X-Men olmadan eksik kalıyor. Marvel gibi sinematik evreni – fanboyluk gibi olmasın – gerçekten çok iyi bir şekilde kurgulayan şirketin elleri arasında bu efsane ekip de olsa idi bu iki takımı çok iyi bir şekilde kullanabilirlerdi. Ama gelişmeler var!

X-Men Marvel’a Geri Dönebilir! Disney, Fox’u Satın Almak İstiyor! - Geekrobats

CNBC‘nin geçtiği son dakika haberine göre Disney, 21st Century Fox’un çoğunluk hissesini satın almak için görüşmelere başlamış. Bu da demek oluyor ki:

“Biz nazikçe istedik, siz bize film haklarımızı vermediniz, şimdi şirketi verin. Daha uğraştırmayın bizi.”

Gerçekten güçlenen Disney, Fox’u da altyapısına katarak rakipsiz olacaktır. Genişleyen sinematik evren ile Marvel çoşacaktır, adam gibi Fantastic Four filmleri izleyebileceğiz, her açıdan herkes kârlı. Söylemeyi unuttum, Disney Fox’u satın alırsa Fantastic Four filmlerinin haklarına da sahip olacak.

Aslında Eylül ayında heyecanlanmıştık Stan Lee’nin dedikleriyle. Kendisi Fantastic Four ve X-Men‘in, Marvel Stüdyoları’nın bayrağı altına girmesinin yalnızca bir zaman meselesi olduğunu öngördüğü söylemişti:

“Er ya da geç, tüm karakterlerimizin haklarını geri alacaklar.”

X-Men Marvel’a Geri Dönebilir! Disney, Fox’u Satın Almak İstiyor! - Geekrobats

Veli Tekin

Her şeyden biraz biraz anlayan, araştırma yapmayı seven ve pes etmeyen bir kahve tiryakisi. Sade ve şekersiz. Ve biraz da çikolata. Anladınız siz
Başa dön tuşu
Kapalı