Wonder Woman Flashpoint'de - Fakat Bir Kötü Olarak mı? - Geekrobats

Wonder Woman Flashpoint’de – Fakat Bir Kötü Olarak mı?

The Flash’ın solo beyaz ekran muhabbetti epey bir zaman aldı. 2014 yılında tekrar duyrulan film çok fazla kasisle karşılaştı. İki yönetmeni kaybetti ve önemli senaryo revizyonlarını gerçekleştirdi. Tabiri caizse film hurdaya çıkarıldı, ancak Warner Bros, Flashpoint’in duyurusu ile bizi San Diego Comic-Con’da şaşırttı. DC’nin New 52 evrenini başlatan bir çizgi roman uyarlamasıyla. Bizim merak ettiğimiz Wonder Woman.

Flashpoint’in DCEU’ya nasıl adapte edileceğini görmek hayranlar açısından epey bi’ merak uyandırdı. Wonder Woman, Batman, Aquaman ve Shazam gibi geniş bir kahraman kadrosuna sahip olan filmde, çizgi romana büyük ölçüde bağlı kalıp kalmayacaklarını merak ediyoruz.

DCEU’nun bu macerasına ilişkin çok az ayrıntı mevcut çünkü… ya açıkcası filmin yayın tarihi henüz bile yok. Ancak neyse ki filmin muhtemelen ne kadar büyük olacağına dair bir ipucu var. Anlaşılan, çizgi romandan gelen en önemli kahramanlardan biri de proje için gemide. Kendisini tanıyorsunuz, hem de çok iyi.

Bary Allen, Diana Prince ile dövüşmeye hazır ol!!

Deadline, Gal Gadot’un, okyanus siperinin dibine ulaşmaya çalışırken yoğun bir psikolojik yolculuğa çıktığı bir astronot etrafında dönen, Bradley Cooper’ın bir sonraki filmi Deeper’de oynayacak olan konuşmalar ile ilgili rapor yayınladı. Makalede, Deadline Gadot’un artan popülaritesini tartıştı ve yaklaşmakta olan DC projelerini örnek olarak kullandı.

Bizleri çıldırtan kısma geliyoruz, Amazon savaşçısının özelliklerini ortaya çıkaran filmlerden biri de Flashpoint’ten başka bir şey değildi:

Gadot, Wonder Woman’da oynadıktan sonra revaçta. Yeniden onu Patty Jenkins’in yönettiği devam filminde, DC spinoff’larında, buna ‘Justice League’ de dahil ve ‘The Flash’ spinoff’unda tekrar göreceğiz. “

Bu haber yeterince heyecan verici, ancak daha da iyi yapan şey aslında Gadot’un, yani Diana’nın Flashpoint’te olduğunun ikinci kez belirtilmesi. (İlkine bakmak isterseniz)

Warner Bros. elinden geleni yapıp Wonder Woman’ı “Kötü Karakter” yapacak mı?

Wonder Woman‘ın Flashpoint çizgi romanlarında öyle hafif biri değil. Arthur Curry ile bir ilişki yaşadıktan sonra Diana, Aquaman‘ın eşini öldürdü (birden bire değil tabi Mera ona saldırdıktan sonra) ve Themyscira ile Atlantis arasındaki acımasız savaşı başlattı. Bu çatışma binlerce masum insanı öldürdü ve egemenlik edebilmek için elinden gelenin en iyisini yaptığı gibi dünyayı ele geçirmeye başladı.

Diana’nın bu muazzam savaşta yanlış anlaşılan bir oyuncu olarak sayılmadan önce, aslında yolunda duran herkesi öldüren acımasız bir lider olduğunu bilmeniz gerekiyor. Billy Batson’u bile Shazam’den çocuk formuna döndüğünde kalbinden kılıcıyla deldi.

Warner Bros.’un Flashpoint’teki Wonder Woman‘ı kullanması bende merak uyandırıyor. Ardışık üç DCEU eleştirmenini takiben, Wonder Woman sinematik evreni kurtarmak için adım attı. Herkes filmi çok sevdi ve başlıca faktörlerden biri de karakter olarak Diana Prince idi. O nazikti, soylu, güçlü ve ateşliydi. Sinema izleyen kitlelerle olan başarısı, DC’nin yüzünü güldürdü. Bunu göz önünde bulundurarak, stüdyo alternatif bir zaman çizelgesi olsa bile, onu tam teşekküllü bir kötü adam olarak boyamaya istekli olacak mı?

Soru şu: Stüdyo, alternatif bir zaman çizelgesi olsa bile, Wonder Woman’ı tam teşekküllü bir kötü adam olarak boyamaya istekli olacak mı?

Çizgi roman hayranları Diana’nın soğukkanlı bir katil olmadığını anlarlar, ancak ortalama bir izleyici üyesi aynı düşüncede olmayabilir. Gerçekten karakterlerle ilgilenen çok sayıda insan var ve Flashpoint’deki rolü sayesinde bir sonraki kahramanın aksine DCEU filmleri için Wonder Woman‘ı kötü adam olarak düşünme riski var. Bu risk Warner Bros’u Flashpoint çizgi romanlarından ve çizgi film uyarlamasından daha kahramanca bir ışıkla boyamaya motive edebilir mi? Çünkü tam Warner Bros.’luk hareket gibi geliyor bana. “no risk no fun”

Bu bir ihtimal, ancak proje hakkında çok az bilgi var, neler olacağını bilmek mümkün değil. Her iki durumda da, Wonder Woman‘ın filmin bir parçası olacağını bilmekten gerçekten heyecan verici ve şahsen filmde Gal Gadot’u kötü karakter olarak görmeyi çok istiyorum. Büyük bir potansiyeli var ve Gal Gadot’un heybetli ve korkutucu bir baddi oynayabileceğinden kuşku duymuyorum.

Flashpoint’in çıkış tarihi yok, ancak Flash ve Wonder Woman’ı 17 Kasım 2017’de Justice League‘de izleyeceğiz.