Flashpoint, Wonder Woman, The Flash

Wonder Woman Flashpoint Filminde Kötü Mü Olacak?

Wonder Woman hayranlarının, Gal Gadot’u Flashpoint‘te tekrar görebileceklerini duymaları haberin iyi yanı; ancak filmin çizgi romanlara uygun olması durumunda Gal Gadot aslında kötü karakteri oynayacak gibi duruyor. İnanması birazcık zor olabilir, özellikle de Ezra Miller‘ın The Flash olarak DCEU’daki ilk solo filminde Wonder Woman ile bir ekip olacağı konusundaki iddalardan sonra fanlarının verdiği tepkiye bakılırsa. DCEU’nun ‘En Popüler Kahramanı’ unvanının tartışmasız kazananı Wonder Woman‘ın başarısını Justice League’de vurgulaması akıllıca bir hareket ve muhtemelen diğer DC filmlerinde de oynayacak.

Flashpoint söz konusu olduğunda bu planda bir pürüz var gibi. Filmi ve çizgi romanı göz önüne alırsak,  Gadot’un oynayacağı rolü yalnızca bir kahraman oluşturuyor. Yani, iyi ya da kötü oynayacak fakat DCEU’nun en iyi kahramanlarından biriyken en güçlü kötüsüne dönüştüğünü görme ihtimalimiz var.

Flashpoint Çizgi Romanındaki Wonder Woman

Wonder Woman Flashpoint Filminde Kötü Mü Olucak? - Geekrobats

DC Comics fanları için açık olan sebeplerden dolayı ama ancak sıradan sinemaseverler için bilinmeyen Comic-Con’ın Flash’ın solo filminin başlığını Flashpoint olarak ortaya koyduğu basit gerçeği, sismik oranlarda bir bomba haline geldi. Adı, ilk olarak, Geoff Johns tarafından yazılan muazzam bir DC olayında tanıtıldı; Barry Allen’ın süper hız kazanmadığı ve The Flash olmadığı bir DC evrenini hayal ediyordu. Justice League, Superman ve Bruce Wayne de yoktu (onun yerine Thomas Wayne şiddet yanlısı bir Batman oluyor). Ve evet 3. Dünya Savaşı tarafından yok edilmiş bir dünya.

Atlantis imparatorlukları ile Amazonlar arasındaki muazzam bir savaş vardı. Aquaman bir tarafta savaşı devam ettirirken ve Diana’da orduya önderlik ediyordu. Barış getirmek için dünyanın en büyük kahramanları olmaksızın, barış için Arthur ile Diana arasında planlanan bir düğün suikast tarafından engellendi ve dünya tamamen yok olma savaşına daldı. Gezegeni tamamen yok etmekten alıkoyan tek şey Barry Allen‘in gerçeği anlamasıydı: bu korkunç kabusa, şeytani düşmanlıkların değil, onun geçmişi değiştirmesi neden olmuştu.

Sonunda Barry, bu dünyanın annesinin cinayetini önlemenin sonucu olduğunu fark etti; böylece asla kendini adli tıpda çalışmadı, ona şimşek çakmadı veya bir kahraman haline gelmedi. Geçmişi sıfırlamaya çalıştıktan sonra, New 52 evreninde doğdu. (New 52 DC’nin kahramanlarının, neredeyse aynı ama aynı gerçeğin farklı bir versiyonunda olduğu bir evren). Her yerde Batman ve Superman’in sahneleri doldurması ve dünyayı kurtarmasının olduğu bir evren yerine, Arthur ve Diana arasında dünyayı kim yönetecek diye dünyayı yokeden bir savaşın olduğu bir evren diyebiliriz.

Kısacası The Flash’in ilk solo filmi Flashpoint olarak adlandırıldı ve Gal Gadot’un tekrar Wonder Woman’ı canlandıracağı hakkında iddialar mevcut. Hatta film çizgi romana uygun yapılırsa, iddiadan öte öyle olacak. Ama fanları coşturacak yönde de bir karar alabilir ama çizgi romana uygun olmayacak. Benim aklım karıştı, sizce hangisi olmalı?