Watchmen'den Yeni Set Fotoğrafları Geldi [SPOILER! Gibi] - Geekrobats

Watchmen’den Yeni Set Fotoğrafları Geldi [SPOILER! Gibi]

HBO’nun televizyan dizisi olarak uyarladığı Watchmen hakkında birçok gizem var ama yeni gelen set fotoğrafları bize büyük bir ipucu vermiş olabilir.

En son set fotoğrafları bizlere vatandaşların devasa bir kalamar saldırısından saklanmaları için sığınakların bulunduğunu gösteren sinyallerin bulunduğu sokaklar Watchmen seti olarak kullanılıyor.

Ayrıca dev bir mürekkep balığı saldırısından bahseden ve Adrian Vendt/Ozymandias’in ölü olduğunu söyleyen sahte bir gazete resmi de geldi.

Orijinal Watchmen çizgi romanını bilenler bu fotoğrafların TV dizisinin hangi zamanda geçtiğini gösterdiğini anlamıştır. Çizgi romanda,Veidt dev bir mürekkep balığı canavarı yarattı ve canavarı New York şehrine ışınlayarak birçok insanı öldürdü. Bu olay ülkeleri bir araya getirerek gelecekte olabilecek canavar saldırılarını önlemek için birlikte çalışmalarına yol açtı ve Soğuk Savaş’ı bitirdi.

Yani dev mürekkep balığı canavarının bu dizisinde rol alması şaşırtmadı. Dizi genel olarak Tulsa, Oklahoma’da geçiyor ve bazı fanları sinirlendirerek Watchmen çizgi romanlarında olmayan karakterler hakkında olacağı söylenmişti. Watchmen’de geçen ana olaylara bağlılığı ve olan olaylardan sonra ülkenin başka taraflarında neler olduğunu anlatması kesinlikle yeni hikayelere yol açacaktır.

Damon Lindelof geçenlerde sosyal medya hesabında:

“Mr. Moore ve Mr. Gibbons’ın otuz yıl önce yarattığı on iki sayıyı ‘uyarlamak’ gibi bir isteğimiz yok. O sayılar kutsal ve onlar tekrar basılmayacak, tekrar yaratılmayacak, tekrar üretilmeyecek ya da rebootlanmayacak.”

“Ama devamı gelecek.” diye devam ediyor Lindelof. “Çünkü bu tanıdık parçadaki bas sesleri harikalar ve devamını getirmemek aptallık olur. O on iki sayı Eski Ahit. Yeni Ahit geldiğinde kendisinden öncekini yok etmedi. Yaratılış. Aden Bahçesi. İbrahim ve İshak. Tufan. Hepsi oldu. Watchmen’le de aynısı olacak. Komedyen öldü. Dan ve Laurie aşık oldu. Ozymandias dünyayı kurtardı ve Dr. Manhattan Rorschach’ı Antartika’nın soğuğunda parçalarına patlattıkan sonra terk etti.”

Dizinin oyuncuları,Don Johnson, Regina King, Tim Blake Nelson, Louis Gossett Jr., Adelaide Clemens, ve Andrew Howard’dan oluşuyor. Rolleri hakkında henüz hiçbir bilgi olmasa da zamanla açıklanacağına eminiz.

Watchmen‘in henüz belli bir yayın tarihi yok.