Watchmen Dizisinin Yönetmeni Belli Oldu: Nicole Kassell - Geekrobats

Watchmen Dizisinin Yönetmeni Belli Oldu: Nicole Kassell

Watchmen dizinin pilot bölümlerini yönetecek olan yönetmen belli oldu!

Onlarca süper kahraman filmi arasında en iyi çizgi roman uyarlaması olarak kabul edilen ve edebi bir eser olarak süper kahraman filmleri arasında derin bir iz bırakan aynı zamanda bunu izleyiciye oldukça gerçekçi bir biçimde aktarmayı başaran Watchmen filminin yönetmeni belli oldu.

İlgili Yazı: HBO Duyurdu: Watchmen Dizisi Yolda Geliyor

HBO’da yayınlacak bu dizinin pilot bölüm çekimlerine ise 2018’in Mart ayında başlanacak. Dizinin senaristi ve yapımcısı ise Lost ve The Leftovers gibi dizilerin yaratıcısı olan Damon Lindelof. Dizinin pilot bölümünü yönetecek isim ise Nicole Kassell. Üstelik; The Leftovers, The Americans gibi dizilerde adını duyuran Kassell, Watchmen gibi bir başyapıtın dizi uyarlamasını yönetmek için oldukça çelişkili bir isim gibi duruyor. Fakat beklenmedik bir isim olduğunu söyleyemeyiz çünkü The Leftovers yapımında HBO ile birlikte çalışmıştı.

HBO’nun adına yakışır bir dizi bizi bekliyor. Umalım da hayranları tatmin eden bir yapım olur.

Watchmen’den biraz bahsetmek gerekirse ;

1986 yılında Alan Moore tarafından yazılan ve Dave Gibbons tarafından başarılı çizim tarzıyla kaleme alınan ve DC Comics adı altında yayınlanan başarılı ve ünlü yapımdır. Olağanüstü tarzı ve gerçekçi anlatımı ile büyük dikkat çekmişti. Hayranlar tarafından fazlasıyla sevilen grafik romanın ilk olarak 2009 yılında beyaz perdeye taşınmıştı.  Üstelik filmi yöneten kişi de DC Sinematik Evreni’nde adını fazlasıyla duyduğumuz usta yönetmen Zack Snyder’dan başkası değil.