Warner Media'nın Stream Servisi Hakkında Son Bilgiler, Netflix'e Yeni Rakip - Geekrobats

Warner Media’nın Stream Servisi Hakkında Son Bilgiler, Netflix’e Yeni Rakip

AT&T‘nin alt kuruluşu olan Warner Media kendi özel stream, yani yayın platformu ile geliyor. Bu servisin içinde ise HBO, Cinemax ve Warner Bros kapsamındaki film ve diziler olacak. Fiyatlandırma konusunda yapılan açıklama ise “… aylık 16 ila 17 dolar arasında… ” şeklinde yapıldı. Ki bu fiyatlandırma Wall Street Journal‘a göre fazlasıyla garip.

Garip olmasının sebebini söyle açıklayayım. HBO Go servisi şuan zaten aylık 15 dolar kadar. Yani AT&T’nin servisi 1-2 dolar fazla alarak üzerine Cinemax ve Warner Bros‘u ekliyor aslında. Haberlere göre gelecek martta hazır olacak ve kendi özel programları ile beraber gelecek ancak bunların ne denli büyük programlar olduğuna dair bir bilgi yok.

Warner Media'nın Stream Servisi Hakkında Son Bilgiler, Netflix'e Yeni Rakip - Geekrobats
Jeff Stankey – Warner Media CEO’su

Ayrıca Warner Media’nın bu servisin daha uygun fiyatlı, reklam destekleyen bir versiyonunu yapmayı planladıkları da gelen bilgiler arasında. Warner Media CEO’su Jeff Stankey, yaptığı bir röportaj’da 3 farklı ödeme seçeneği planladıklarını söylemişti ancak bu ödeme seçeneklerinin sayısı büyük ihtimalle 2’ye düşecek, hatta belki bire.

Ama her şeye rağmen tüm bu “stream savaşları” içerisinde Warner Media’nın yeni servisinin istediği kullanıcıyı yakalayıp yakalayamayacağı bir merak konusu olarak ortada duruyor. Verdikleri son fiyatlar Hulu ve Netflix’in verdiği aylık 12-13 dolarlık fiyattan daha fazla. Hatta Disney’in çıkaracağı Disney+ için verilen 7 dolarlık fiyatın 2 katından bile daha pahalı. Bir de Amazon‘un servisi var, o da 10 dolar gibi bir fiyat veriyor ve bu fiyata Amazon Prime’ın tüm extraları da dahil. Bir de Apple‘ın bu tarz bir işi var ama onlar henüz bir fiyat vermedi belki daha bile pahalı olur onun hakkında bir şey demek için çok erken.

Ama bu servisi kullanmak isteyenleriniz varsa Türkiye durumu hakkında konuşabiliriz. Biliyorsunuz ki her ne kadar Netflix yurt dışında 11 dolar gibi olsa da bizim ülkemizde fiyatlar yeniden ayarlandı ve yeni, biraz daha uygun fiyatlar verildi. Warner Media’nın servisi Türkiyeye gelir mi bilmiyoruz ama Türkiye ofisleri olduğundan imkansız değil, gelirse de büyük ihtimalle özel bir fiyatlandırma yapılacaktır zaten. Öyle olursa da ne kadar tercih edilir, onu zaman ve kalite gösterecek.