Venom Filminde Spider-Man’i Görebilecek Miyiz?

Tom Hardy’nin başrolünü oynayacağı Venom filmi hakkında merak edilen bir diğer şey ise Spider-Man’i görüp görmeyeceğimizdi. Birçok söylenti mevcut ve hala söylentiler etrafta uçuşup duruyor.

Bildiğiniz üzere, Marvel ve Sony sonunda Spider-Man için bir anlaşmaya varmış ve Spider-Man/Peter Parker Marvel Sinematik Evreni’ne dahil olmuştu. Sony ise boş durmamış ve Spider-Man evrenindeki karakterleri sırayla sinemaya taşıyacağını duyurmaya başlamıştı. İlk olarak da Venom filmi ile başlayan bu süreç bizleri heyecanlandırmış ve aklımızda şu soruyu oluşturmuştu: “Venom ile Spider-Man bir araya mı geliyor?”

O dönemde de Spider-Man ve Venom’un aynı filmde olmayacağı lakin evrenlerin aynı olacağı belirtilmişti. Yani her şeyin birbirleriyle bağlantılı bir evrende ilerlediği söylenmişti. İşte hepimizin aklı tam burada karışmaya başlamıştı. Marvel’ın yapımcısı Kevin Feige, Venom’un MCU ile bağlantılı olmadığını net bir şekilde söylemişti fakat Sony’nin yapımcısı Amy Pascal da bu iki kahramanın aynı sinematik evrende olduğunu söylüyordu.

Venom Filminde Spider-Man'i Görebilecek Miyiz? - Geekrobats

Collider Heroes’un yeni bölümünde yapımcı Jon Schnepp, Tom Holland’ın filminde gözükeceğini söyledi.

“Tom Holland, Peter Parker olarak Venom filminin çekimlerine en azından iki gün boyunca katıldı. Spider-Man filmde olacak diyemiyorum. Peter Parker’ın filmde olacağını söylüyorum.”

Ne Sony ne de Marvel tarafından bu konuyla ilgili henüz bir açıklama gelmedi. Ancak Jon Schnepp’in dedikleri, aylar önce Pascal’ın açıklamalarını destekler nitelikte. Bu durumda kafaları karıştıran kişi Kevin Feige oluyor. Bizim düşüncemiz Tom Holland’ı filmde göreceğimiz yönünde.

Bunu neye dayanarak söylediğimizi merak ediyorsanız Eddie Brock’un canlandıracağı Tom Hardy, çizgi romanlarda Peter Parker‘ın fotoğrafçı bir rakibi. Bir uzaylı parazitine maruz kalan Eddie, sonrasında  Venom  halini alıyor. Karakterin hikayesinin anlatılacağı kısımda Tom Holland‘ı Peter Parker olarak görebileceğimize bu bir işaret ki Tom Holland’ın Venom setinde görüldüğüne dair haberler de ortalıkta geziyor lakin henüz bir kanıt olmadığı için kesin bir şey diyemiyoruz.