Venom 2 Bekleyenlere Müjde! Venom 2 Resmi Olarak Geliyor

Spider-Man serisinden bağımsız olarak beyaz perdeye taşınan Tom Hardy’nin başrolünü üstlendiği Venom filminin ikincisinin geleceği onaylandı.

Sony Stüdyoları yayın haklarına sahip olduğu Marvel karakterlerini teker teker sinemaya uyarlıyor. Bu süreç sevilen anti-kahraman Venom‘u, Tom Hardy’nin beyaz perdede başarılı bir şekilde canlandırması ile başlamış oldu. Film vizyona girmeden gelen olumlu ve olumsuz eleştiriler, hayranların aklında bir karmaşa oluşmasına sebep oldu. Lakin film vizyona girdikten sonra sosyal medyada epey bir övgü topladı. Bu sayede çok iyi bir gişe yapan Venom, 110 milyon dolarlık yapım bütçesine rağmen dünya genelinde 855 milyon dolar hasılat elde etti. Bu gişe başarısının ardından Sony Stüdyoları yeni bir Venom filmi için çalışmaları başlattı.

Venom 2 Bekleyenlere Müjde! Venom 2 Resmi Olarak Geliyor - Geekrobats

Venom 2 Hakkında Bilinen Detaylar

İlk filmin senaristlerinden Pinker şu ifadeleri kullanmıştı ve bu projede yer almayacağını söylemişti.

“Şu an üzerinde çalışılıyor fakat bundan daha fazlasını söyleyemem. Şimdilik ben projenin içerisinde olmayacağım.”

Ayrıca kendisine ikinci filmde Tom Holland’ın Spider-Man’inin yer alıp alamayacağı, aynı evrende olup olmadığı hakkında yöneltilen sorular üzerine ise şu açıklamayı yaptı.

“Şu anda çok fazla detay açıklamam mümkün olmasa da Spider-Man’in ikinci filmde büyük bir rol oynaması imkansız değil.” şeklinde cevap verdi.

Yeni filmin kötü adamı ise ilk filmin sonunda ortaya çıkan Woody Harrleson‘in canlandırdığı Cletus Kasady/Carnage olacak. Venom gibi dünya dışından gelen bir simbiyot olan Carnage simbiyotu filmin sonunda Harrleson’in çok iyi bir yansıttığı şekilde çok tehlikeli ve psikopat bir karakter. Çizgi romanda Venom‘un kendisinden türemiş olan fazlasıyla tehlikeli Carnage ve onu üstünde taşıyan ruh hastası bir seri katil olan Cleteus Kasady, Venom 2‘de büyük bir sorun yaratacaklarmış gibi duruyor.

Venom 2 Bekleyenlere Müjde! Venom 2 Resmi Olarak Geliyor - Geekrobats

Variety’nin haberlerine göre Kelly Marcel ile ikinci filmin senaryosunu yazması için anlaışldı. İkinci filmin yönetmeninin kim olacağı ise daha belli değil. Venom filmini yöneten Ruben Fleischer programında Zombieland 2 olması nedeniyle yeni filmde yönetmenliği üstlenmeyecek. Bu yüzden stüdyo farlı bir yönetmen arayabilir. Ayrıca Sony’nin ikinci film için usta isimler ile görüştüğü söylentileri de mevcut. Venom 2 filminin vizyon tarihi belli değil. Fakat Sony’nin vizyon tarihini yakın bir zamanda belirleyeceği tahmin ediliyor. Yeni filmin Venom 2 olarak adlandırılacağına ve 2020 bitmeden vizyona girmiş olacağı kesin gözüyle bakılıyor.