Valve Steam Üzerinden Ban Rekoru Kırdı

Valve Steam Üzerinden Ban Rekoru Kırdı

Steam’in her sene yaptığı yaz indirimleri 5 Temmuz’da bitti. 2017 senesi, oyunculara çok para harcattığını söyleyebilirim çünkü çok fazla çok iyi oyun çıktı bu sene. Ki buna hala eskimeyen Counter Strike: Global Offensive’de 16 liralık fiyatıyla en çok satılanlar listesinde yerini korudu. E fiyatlar ucuz olunca da alacak kişi tek bir tanesi ile yetinmiyor birden fazla satın alıyor, bu sayede hile açan kullanıcılar daha rahat hareket edebiliyordu. Farklı hesaplar açarak oyunları stoklayan oyuncular, bir hesap banlansa bile diğer hesaptan devam edebiliyordu. Ohh rahat

Valve Steam Üzerinden Ban Rekoru Kırdı - Geekrobats

Valve para akışının dolgun olduğunu, satışların bol olduğunu ve ayrıca yoğunluktan dolayı hile yapanlara dokunmadı. İyi güzel hoş, herkes hile kullandı. Ama indirim sezonu bitti, Steam “Uzun zamandır yoktum biri demiş öldü; şimdide yazsınlar kral geri döndü!” diyerekten indirimlerin bittiği günün ertesi, Anti-Cheat sistemini aktive eden Valve, tek bir günde 40.411 oyuncuya Vac-Ban atarak yeni bir rekor kırdı. (VAC yasaklamaları kalıcıdır, tartışılamaz ve Steam Destek tarafından kaldırılamaz.)

Valve Steam Üzerinden Ban Rekoru Kırdı - Geekrobats

Hile kullananlara katı bir yaptırım olarak uyguladıkları Vac-Ban ile onları caydırmak isteyen Valve bir günde ortalama 3-4 bin civarı oyuncuyu Vac-Ban ile tanıştırırdı. Ama 40.411 oyuncuya bir günde, yorum yok. Bence Valve bu yaptırımında sonuna kadar haklı, sizin düşünceleriniz neler? Aranızda Vac-Ban ile karşılaşanlar varsa yorumunuzu da bekliyoruz.

Yoruma kapalı.