Tom Hardy “Venom 2 Çekimleri Başladı”

Tom Hardy geçenlerde Instagram hesabında Venom 2‘nin çekimlerinin başladığı hakkında post paylaştı. Venom’un ilk filmi eleştirel yönü açısından çok bilinen bir film olmasa da gişe ofisinde Sony için bir başarıydı. 856 milyon dolar ile Ekim ayının en büyük gişesine sahip olan film olmuştu ve bu da bir devam filmi geleceğini kanıtlamak için yeterliydi. ‘The Amazing Spider-Man‘ serisinin yaşattığı faciadan sonra Sony’nin artık kendi geliştirebileceği bir süper kahraman serisine sahipti. Venom’un başarısı başka Spider-Man karakterleri hakkında filmler için yer açtı, Jared Leto’nun oynayacağı Morbius gibi.

Sony, Venom 2’nin çekilmesi için hiç zaman kaybetmediler, proje bu yılın başlarında başlayacak. Andy Serkis Venom 2’nin direktörü olacak ve filmde Tom Hardy, Michelle Williams, Woody Harrelson ve büyük olasılıkla cani Shriek’i canlandıracak olan Naomie Harris olacak. Venom 2’nin vizyona girme tarihi bilinmese de genel kitle Ekim 2020‘de çıkacağını düşünüyor ve bu habere göre o zaman çıkması artık daha muhtemel.

Instagram hesabında, Tom Hardy sahne arkası bir fotoğraf ile Venom 2’nin çekilmeye başladığını söyledi. Bu attığı postu şu an için sildi fakat Reddit kullanıcısı MrStark3000 fotoğraf silinmeden ekran kaydını almayı başardı:

Venom 2 has started filming from MarvelStudiosSpoilers

 

Kaşılaştırma yapmak gerekirse şu an ki Venom filmi Ekim 2017’de çekimlerine başladı ve Ocak 2018 gibi bitirdi, böylece Venom 2’de de aynı zaman aralığı kullanıyor diyebiliriz. Çizgi roman uyarlama filmleri genelde prömiyeri olmadan bir yıl önce çekimleri başlar. Venom 2’nin 2021’de çıkacak olan ‘The Batman’ filminin programını nasıl etkileyeceğini görmek ilginç olacak. Ve Andy Serkis’in, Matt Reeves’in The Batman filminde Alfred olarak oynayacağı açıklanmasıyla eğer Venom 2 şu an çekilme aşamasındaysa olasılıklar The Batman filminin kamera yüzü görmesine 2020’ye kadar beklemesi yönünde.

Tom Hardy’nin attığı fotoğrafı silmesi aceleci davranıp Sony’nin filmi açıklamak istediğinden daha erken bir zamanda anons ettiği anlamına geliyor. Stüdyolar genellikle çok beklenen filmlerini daha resmi bir şekilde açıklamak ister Marvel Studios’un ‘Avengers Endgame’ ile yaptığı gibi örneğin, bu yüzden Sony’nin özel bir şey planlamış olması olası. Şu an sadece Sony’nin yakın bir zamanda Venom 2 için heyecanlanmamızı sağlayabileceğimiz bir şey yapmasını bekleyebiliriz mesela Naomie Harris’in Shriek olduğu konusunda bir onay.

Kaynak: Screen Rant