Joker'in Yönetmeni Todd Phillips, DC'nin Diğer Kötüleri İçin Film Çekecek mi?

Joker’in Yönetmeni Todd Phillips, DC’nin Diğer Kötüleri İçin Film Çekecek mi?

Son zamanlarda Todd Phillips‘in WB ile görüşmekte olduğu ve bu görüşmenin Joker 2 filmi için yapıldığı söylenmişti. Şimdi ise diğer kaynaklar bu haberin çarpıtıldığını, aslında diğer başka DC kötüleri için konuşmaya gittiğini söylüyor.

Şu anlık Joker 2 çekilecek gibi görünmüyor. Ama Todd, DC’nin diğer ünlü ve/veya acımasız kötülerini sinemaya getirmeye hazırlanıyor olabilir. Duyduğumuz ve gördüğümüz haberler henüz netleşmiş değiller; Todd’un bu konuda konuşup konuşmadığını ya da gelecekte bu filmleri görüp göremeyeceğimiz belli değil. Yönetmen Joker’in devam filmi ile ilgili konuştuğu zaman çok açıktı, Joker 2 için tek bir şartı vardı, devam filmi gerçekten kendine has özel bir yapım olmalıydı. Fakat yönetmen şu an yeni bir haberde bulunmadı.

Şu an bir sonraki filmde hangi karakterin olacağını bilmiyoruz. Fakat söylemeliyiz ki bu haber biraz şüpheli çünkü bazı kaynaklar böyle bir konuşmanın hiç yaşanmadığını söylüyor. Ama eğer hiç olmadıysa bile, yakında olacaktır.

Joker 2 Gelmiyor

Joker, Çizgi-roman filmi türünü son zamanlarda olduğundan daha farklı bir yöne çekmeyi başardı ve bu başarıdan sonra birçok yapımcı veya stüdyo bu başarıyı kopyalamaya çalışacak. Joker’in karanlık ve çarpık masalı alarak gerçekler ile harmanlamışlardı ve bu birçok izleyiciye sürpriz olmuştu. Bu söylem ile birlikte bundan eminiz ki, DC bu formülü tekrar uygulamaya çalışacaktır, her ne kadar Todd’un müthiş yönetmenliği ve Phoenix’in mükemmel oyunculuğunun gölgesine kalmak gibi bir durumları olsa da. Stüdyonun ne yapacağı ve Todd’un kalıp kalmayacağını öğrenmek için beklemek zorundayız, bu ilginç olacak.

Joker filmini diğerlerinden ayıran başka bir etmen ise şu an devam etmekte olan DCEU ile bağlantılı olmaması. DC son zamanlarda solo filmler çıkardı, Wonder Woman ve Aquaman ile bunun başarısını gördüler ve sizlerin de gördüğü üzere Joker en çok kar eden Çizgi-roman filmi oldu. Yani şu duruma bakılırsa, başka filmlerin geleceğine dair duyduğumuz söylentiler çok da yanlış olmayabilir.

Joker bir akademi ödülü bile aldı ki bu bir Çizgi-roman filmi için çok sıra dışı bir olay. En başından beri Todd ve Phoenix hayranları uyardılar; bu film alıştıkları tarzda bir yapım olmayacaktı ve dedikleri şekilde gerçekleşti de. Umarız ki Todd yakında bu söylentileri sonlandırmak üzere bir beyanda bulunacak.

Bir önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz ve bu haber ilginizi çekebilir.