Thor: Ragnarok Yeni Bir Hulk Üçlemesinin Başlangıcı Mı?

Mark Ruffalo‘ya göre Thor: Ragnarok, Hulk‘un evrimindeki bir sonraki aşamanın başlangıcı.

The Incredible Hulk MCU’yu 2008’de tekrar başlatmaya yardımcı olsa da, o zamandan beri işler daha da karmaşık bir hâle geldi. Ancak Marvel Stüdyolarının sahibi şuan Disney olması ile beraber her iki şirket de bazı haklar söz konusu olduğu için başka bir solo film yapamaz ya da yapmazlar. Bunun yerine, Bruce Banner ve yeşil dev çeşitli süper kahraman takımı filmlerinde (Avengers gibi) yavaş yavaş gelişmeyi sürdürüyor.

Mark Ruffalo’nun ilk olarak The Avengers‘da rolü devraldığında, Hulk’ın biraz geliştirildiğini fark etmek güç olmadı. O zamandan beri, Ruffalo hayranların favorisi hâline geldi ve Avengers: Age of Ultron sayesinde karakterlerinin büyümeye devam ettiğine şahit olduk. Ve bu film tek başına Hulk’u ele alırken, karakterin Thor 3’teki görünümü yeşil dev için yeni bir üçlemenin başlamasına yardımcı olacak gibi görünüyor.

Kısa bir süre önce CinemaBlend,  Mark Ruffalo ile Marvel Studios’un başı Kevin Feige‘nin Hulk’un hikayesinin devam etmesini nasıl öngördüğü hakkında konuştu.

 “Basitçe, Kevin [Feige] bir süre önce beni kenara çekti ve ‘Eğer ayrı bir Hulk filmi yapsaydık ne olurdu?’ diye sordu. Ve dedim ki, sanırım böyle böyle, böyle, ve böyle olmalı ve böyle sonuçlanmalı. Fikirlerimden hoşlandığını söyledi ve ‘Neden bunu Thor 3’ten başlayarak önümüzdeki üç filmde bunları yapmıyoruz ve ardından Avengers 3 ve 4’e gitmiyoruz,’ dedi ve ben ‘Bu kulağa harika geliyor’ dedim. Ve işte bu olay örgüsünün başlangıcındayız.”

MCU’daki önümüzdeki üç Hulk görünüşü (Thor: Ragnarok, Avengers 3-4) teknik olarak bir triloji oluşturmazken, karakterin sağlam bir geçiş çizgisi ile yeni bir olay örgüsü oluşturmasına izin verecek.

Hulk’un konuşması, bu iki kişiyi, bu iki kimlikleri bu bölünmüş-kimlikli kişide ayırmaya başlamaktır ve bu nereye gidiyor? Bu yüzden benim için gerçekten ilginçti. O bir bebek gibidir! O beş ya da altı yaşındaki gibi. Bu yüzden aynı sözdizimini kullanıyor, aynı dünya görüşüne sahip ve bu yüzden eğlenceliydi. Bu Chris (Hemsworth) gibi – hepimiz bu karakterlerimizi yeniden üretmek zorundayız.

Thor: Ragnarok bize bir varlık olarak Hulk’un son birkaç yıl içinde nasıl geliştiğini bize gösterecek. Oradan, Avengers 3 ve 4, büyümesi açısından karakteri ağır ağır yükseltmeye devam edecekmiş gibi görünüyor. Ve kim bilebilir, belki dördüncü kısım nihayetinde bir Hulk filmi olarak karşımıza çıkar.