Thor: Ragnarok'taki Post-Credit Sahnelerini Açıklıyoruz - Geekrobats

Thor: Ragnarok’taki Post-Credit Sahnelerini Açıklıyoruz

Thor: Ragnarok’u henüz izlemediyseniz ve spoilera boğulmak istemiyorsanız bu  yazıyı okumamanızı şiddetle öneririz!

Ama eğer izlediyseniz veya spoiler yemekten korkmuyorum diyenlerdenseniz biz devam edelim ve film için büyük önem taşıyan post-credits sahnesini açığa çıkaralım. MCU için vazgeçilmez olan ve çoğu filminin en önemli sahnesi olan Post-Credits sahneleri Thor: Ragnarok içinde büyük bir önem arz ediyor ancak filmi izleyen çoğu kişinin aklında bu sahne hakkında büyük bir karışıklık var.

Thor ve üvey kardeşi Loki’yi kendilerine ait olan uzay gemilerinin içinde gayet iyi görünüyorlar. Ancak çok daha büyük ve şaşalı bir gemiye sahip olduklarında işler değişiyor. Wrap‘a göre Kevin Fiege bu büyük geminin sadece Thanos‘a ait bir gemi olduğunu onayladı. Feige:

“Onu Sanctuary II olarak adlandırıyoruz.”

Thor: Ragnarok'taki Post-Credit Sahnelerini Açıklıyoruz - Geekrobats

Bir diğer post-credits sahnesinde ise Grandmaster‘ı görüyoruz. Jeff Goldblum’un canlandırdığı Grandmaster‘ın yer aldığı ikinci post kredilik sahnenin gelecekteki Marvel sahneleri ile gerçekten ilgisi yok. Grandmaster‘ın önemi sadece her yönden ”Thor’un evriminde” önemli bir rol oynaması olarak değerlendirilebilir. Eğer ki asiler tarafından öldürülmez ise sonraki Marvel filmlerinde tekrar görme olasılığımız var. Ki öldürebileceklerini de düşünmüyorum, Grandmaster kardeşi The Collector gibi ölümsüz. The Collector’ı da en son Guardians Of The Galaxy Vol. 2’de görmüştük. En son Howard The Duck onu teselli etmeye çalışıyordu.

İlgili Yazı: Howard The Duck Kimdir? Kimin Nesidir? Açıkladık!

Thor: Ragnarok'taki Post-Credit Sahnelerini Açıklıyoruz - Geekrobats

Her şey bu şekilde ise Marvel’ın Thor’u doğrudan Infinity War’a bağlaması gayet mantıklı görünüyor. Yakın zamanda sızdırılan ve Infinty War‘a ait olan set fotoğraflarında Thor’u yeniden uzun saçlı hali ile görüyoruz. Ki bu bir flashback sahnesi değilse işler çok karışık bir hale geliyor ve hayranların beklentisi karşılanacak gibi duruyor.

Bildiğiniz üzere Thor: Ragnarok hala vizyonda ve Infinty War için bizleri heyecanlandırmaya devam ediyor.