Thor: Ragnarok Mjolnir

Thor: Ragnarok’ta Mjolnir’in Parçalandığı Sahne Değişti

Thor: Ragnarok son fragmanını yayınladığında önemli bir sahneye yapılmış büyük bir değişikliği fark ettik : Hela’nın Thor’un çekici Mjolnir’i kırdığı sahnenin yeri değişmiş.

Thor: Ragnarok'ta Mjolnir'in Parçalandığı Sahne Değişti - Geekrobats

Önceki fragmanlarda Cate Blanchett’in oynadığı kötü karakter Hela, Mjolnir’i  özellikle New York’a benzeyen bir şehirde kırıyordu. Şimdi ise Ölüm Tanrıçası çekici Norveç’te, büyük ve boş; yeşillik bir alanda kırıyor. Ve tabi ki filmde olan versiyon da yeni fragmandaki. Yönetmen Taika Waititi bu değişikliği Digitalspy’la olan konuşmasında açıkladı.

Thor: Ragnarok'ta Mjolnir'in Parçalandığı Sahne Değişti - Geekrobats

” Şöyle ki, ara sokaklar havalı değil. Yeşillikler havalıdır. İstediğine sor.”

Daha sonra ciddileşen Waititi eğer o sahne New York’ta geçseydi olayların Şimşek Tanrısı için çok kolay gelişeceğini söyledi.

“Orjinalinde o sahneleri New York setinde çektik. Yapmak istediğimiz onları dünyaya yollamak ve Doctor Strange ve diğer şeyleri görmelerini sağlamaktı fakat bir anda kendisini zaten olması gereken New York’ta bir ara sokakta bulmasının fazla kolay olacağını fark ettik. Artı, o zamana kadar olan her şey çok hızlıydı. Sahneyi biraz yavaşlatıp Odin bilgeliğini açıklarken arkadan gelen aptal korna seslerinin olmamasını sağladık.”

Thor: Ragnarok'ta Mjolnir'in Parçalandığı Sahne Değişti - Geekrobats

Bu sahne Odin ve oğullarının beraber olacağı sahnenin öncesiydi. “New York, Odin ve çocuklarının buluşacağı sahne için berbat bir seçimdi” dedikten sonra ekledi Waititi:

“Sahne gerçekten duygusal olabilir, ne de olsa üçünü beraber gördüğümüz ilk sahne olacak ve Odin’in Loki’ye onu sevdiğini söylediğini ve ondan oğlu olarak bahsettiğini göreceğiz. Böyle anlamlı bir sahne için güzel ve huzurlu bir alanı daha uygun gördük.”