The Witcher: 2. Sezondan Ne Beklemeliyiz?

Netflix Çoktan The Witcher’ın 2. Sezonu İçin 2021’e tarih Verdi. İşte 2. Sezonun Hikayesi, Oyuncuları ve Yayınlanma Tarihi Hakkında Bilmemiz Gerekenler.

Netflix, The Witcher dizisi ile epik fantezi türünü benimsemiş oldu, ve dizinin 8 bölümlük birinci sezon finalinden sonra seyirciler hemen ikinci sezon için bekleyişe geçtiler. Henry Cavill‘in Rivyalı Geralt rolüyle baş rolü üstlendiği bu yapımda, karakterimiz bir kiralık canavar avcısıdır. Aynı zamanda dizi Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski‘nin aynı isimli kitabından uyarlanarak yapılmıştır.

Bir fantezi dünyasında geçen bu yapımda, The Witcher’ın birinci sezonu Geralt, Vengerberg’li yetenekli büyücü Yennefer ve önemli bir yazgı ile küçük prenses Ciri arasında geçen maceraları konu edinmektedir. Tüm bu üç kahramanımız maceraları boyunca politika ve savaş içinde bulurlar kendileri, keza Nilfgaard isimli krallık tüm kıtayı ele geçirmek istemektedir. Her ne kadar Geralt para için canavar öldürmeye odaklanmış olsa da, insanlar onu kendi davalarına çekmek için çabalarlar.

Each country has its own rules for importing https://canadiantoprx.com medicines. Everywhere under special control – narcotic, psychotropic and potent substances, but their lists are different.

Bol bütçesi ve yıldız bir başrol sahibi olan The Witcher, Netflix için bir öncelik gibi duruyor şu an. Zaten birinci sezonun çıkışından önce ikinci sezon için yeşil ışık yakılmıştı bile.


The Witcher 2. Sezon Onayını Aldı Bile


The Witcher

Netflix resmi olarak ikinci sezonun çıkışının ne zaman olacağını içinde bulunduğumuz ay içerisinde duyurdu. Dizinin ikinci sezonu 2021 yılında bizlerle olacak. Paylaştıkları bir görselde, Geralt’ın iki kılıcının (Çelik olan insanlar için, gümüş olan canavarlar için) olduğu bir görsel paylaşılarak bu haber duyuruldu.


2. Sezon İçin Hikaye Detayları


UYARI: HENÜZ İZLEMEMİŞ OLANLAR İÇİN SPOİLER İÇERİR

The Witcher Sapkwoski’nin kitabından uyarlanarak yapıldı ve ilk sezon Sodden Tepesi’nin savaşını konu aldı, ki bu da Kuzey Savaşı’nın sonunu işaret ediyor. İlk sezon temelde ilk iki koleksiyon olan The Sword of Destiny ve The Last Wish’den esinlendi. ve biraz da ilk kitap olan Blood of Elves’den esintiler alındı. Açıkça dizinin ilk sezonu kendini üç farklı zaman çizgisine ayırıyor; Geralt, Yennefer ve Ciri’nin. Geralt ve Yennefer’in yolları sezon boyu iki defa kesişirken, Geralt ve Ciri birbirleri ile sezon finalinde kavuşuyorlar, ve son bölümle birlikte üç karakterin de zaman çizgileri artık aynı hikaye geliyor. Görünüşe göre, üç karakter de artık birbirlerini yakaladıklarına göre, dizi artık daha paralel bir yaklaşım sergileyecektir.


Sezon 2 İçin Oyuncular


Geralt, Yennefer ve Ciri devamlı olan tek oyuncular (Her bölüm gözüküyorlar) ama birkaç karakter var ki onları sezon 2 içerisinde dönmelerini bekleyebiliriz, mesela Geralt’ın ozan arkadaşı, Tissaia, Stregobor, Triss Merigold ve Cahir. Merak uyandıran bir şekilde, ilk sezonun sonunda Geralt’ın ustasının yani Vesamir’in sesini duyduk ki karakter Theo James tarafından seslendirilmişti. Ama Theo James bu karakteri oynamak için çok genç bir oyuncu, fakat buradan çıkaracağımız asıl sonuç sezon 2 de görebileceğimiz yeni karakterlerden biri bu olabilir.

Aynı zamanda sezon 1’in sonunda savaş kuzey tarafında doğru iyice yayılmaya başladı. Sezon 2’de bu vesileyle  Vizimir II karakterini görebiliriz, ki kendisi, Redania’nın kralı ve kendi meclisinin bir üyesidir. The Witcher kitabının içinde kendi dünyasını doldurabileceği bir sürü karakter ver, o yüzden yeni sezon ile birlikte göreceğiniz yeni yüzlere hazırlıklı olun.

 

Kaynak=Screenrant 
Bir önceki yazımızı buradan okuyabilirsiniz.