İlk Yerli Netflix Dizisi The Protector Hakkında Bilinen Her Şey - Geekrobats

İlk Yerli Netflix Dizisi The Protector Hakkında Bilinen Her Şey

Online dizi ve film izleme platformlarından Netflix, yaklaşık 2 yıl önce ülkemizde de kullanılabilir hale gelmişti. Bu iki yılın ardından yetkililer sonunda ilk yerli Netflix dizisi için kolları sıvadı: The Protector.

Nisan ayında düzenlenen “See What’s Next?” adlı Netflix etkinliğinde yerli dizimiz tanıtıldı. La Casa de Papel, Dogs of Berlin gibi dizilerin de tanıtıldığı etkinlikte dizinin başrol oyuncusu Çağatay Ulusoy 300 kişilik basın mensubuna yaptığı konuşmada ilk yerli Netflix dizisi hakkında bilgiler verdi. Dizi hakkında bilinenler şu şekilde :

The Protector’ın Konusu Nedir?

İlk Yerli Netflix Dizisi The Protector Hakkında Bilinen Her Şey - Geekrobats

Dizinin ismi “The Protector” olacak. “Koruyucu” anlamına gelen isim resmi kaynaklardan da doğrulandı ve bizleri heyecanlandırmaya yetti.

The Protector biraz tarih biraz bilim kurgu esintileriyle tatmin edici bir konuya sahip. Dizimizde N. İpek GÖKDEL’in Karakalem: Ve Bir Delikanlının Tuhaf Hikayesi adlı kitabından esinlenilmiş. Netflix’in attığı tweet’e göre şu şeklinde konuyu özetleyebiliriz.

“Kendisine tarihte verilmiş gizli bir görev doğrultusunda İstanbul’u korumakla görevli olduğunu anlayan Hakan adlı genç barındırdığı güçlerin farkına varmalı,Yavuz Sultan Selim’in Denizlili dokumacıya diktirdiği gömleği giyerek İstanbul’un son muhafızlığına soyunmalı ve bütün insanlığı korumak için harekete geçmelidir. “

The Protector Ne Zaman Yayın Hayatına Başlayacak

İlk Yerli Netflix Dizisi The Protector Hakkında Bilinen Her Şey - Geekrobats

Dizinin tarihiyle ilgili kesin bilinen tek şey 2018’de yayınlanacak olması. Şu an temmuz ayının ortalarındayız ve çekimler devam ediyor. Tahminimizce diziyi yılın son çeyreğinde izleyeceğiz. Özellikle Eylül ayında yayınlanması olası gözüküyor.

Kaç Sezon Sürecek ve Kadrosunda Kimler Var?

İlk Yerli Netflix Dizisi The Protector Hakkında Bilinen Her Şey - Geekrobats

Bu konuda net bir planlama yok. Dizinin elde edeceği başarıya göre 2.sezon ve ardından diğer sezonların geleceğini söyleyebiliriz. Dizinin yapımı için İstanbullu Gelin, Vatanım Sensin gibi başarılı dizilerin yapımı üstlenen 03 Medya ile anlaşıldı. Dizinin senaryosunda hepimizin bildiği Narcos dizisinin yazarı Cris Brancato‘nun da imzası var.

Dizinin oyuncu kadrosu büyük ölçüde netleşmiş durumda. Başrolü Çağatay Ulusoy‘un üstlendiği dizide Ayşe Ayçin Turan (Leyla), Hazar Ergüçlü (Zeynep), Okan Yalabık (Faysal) ve Mehmet Kurtuluş (Mazhar) eşlik edecek. Kadroya 2.sezonda Burçin Terzioğlu‘nun da dahil olacağı düşünülüyor.

Son zamanlarda Çağatay Ulusoy hakkında çıkan hapis cezaları ile ilgili haberleri duymuş olsak da dizinin çekimlerine etkisi olacak mı bilinmiyor. Şu an için çekimleri devam eden dizi umarız böyle skandallardan etkilenmez. Bir “ilk” olma niteliğini taşıyan The Protector umuyoruz ki hem ülkemizde hem de global çapta hak ettiği ilgiyi görür.