The Eternals Filmi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey - Geekrobats

The Eternals Filmi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Endgame’in de sinemaya çıkması ve herkesin beklediği o anın gelmesi ile insanların yeni sorusu “Peki sırada ne var?” oldu. Her ne kadar Marvel Phase 4 için bazı filmleri duyurmuş olsa da bunun yanı sıra duyurmadığı veya hakkında detaylı bilgi verilmemiş filmler de mevcut, yani kısacası bekleyecek baya şeyimiz var.

Bugün de diğer yapımlara göre biraz daha bilinmezde olan The Eternals filmine bakıp elimizdekileri değerlendireceğiz. Tabii başlamadan söylemeliyiz bu bilinmezliğin sebebi hakkında az bilgi verilmesi değil, MCU içinde yepyeni bir olay olduğundan tahmin edilmesinin zor olmasından geliyor. Uzun çizgi roman arşivleri ve projede yer almış isimler sağ olsun en azından The Eternals filminden ne bekleyebileceğimiz konusunda bazı fikirler edinebiliyoruz.

The Eternals Filmi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey - Geekrobats

Nisan 2018’de Kevin Feige, yaptığı bir açıklamada filmin hikayesinde Jack Kirby’nin The Eternals işine bağlı kalınacağını / ondan ilham alınacağını belirtti. Bu konudaki yorumu ise şöyleydi.

“Eternals şuan üzerinde çalıştığımız baya yapımdan biri. Masaya oturup neler yapabileceğimizin ve onları ekrana nasıl yansıtabileceğimizin yaratıcı yollarını tartışıyoruz.”

The Eternals Filmi Yönetmeni Resmi Olarak Duyuruldu

Eylül 2018’de ise Hollywood Reporter, Marvel’ın Çinli yönetmen Chloé Zhao‘yu The Eternals filmini yönetmeni için işe aldığını resmi olarak duyurdu.

Hikaye departmanında ise birden fazla yazarla görüşüldüğü ve Sersi olarak bilinen Eternal’ı konu alacak bir aşk hikayesi ile gelinilmesi istendi.

Chloe Zhao yazar olarak açıklandıktan sonra ise ekstra detaylar verildi ve “İnsanlığı çok seven Sersi ve kozmik enerjiye erişme yeteneği verilmiş Ikaris arasında geçecek bir aşk hikayesi” olduğu eklendi.

Eternal Sersi (Fan art)

Tabii ki her ne kadar Zhao’nun sonradan gelen açıklaması garipsense de bu açıklamanın yapıldığı dönemde senaryonun hala düzenlenme aşamasında olduğunu unutmayalım. Prodüksiyon aşaması boyunca bu hikaye büyük ihtimalle değişip gelişecek. Ve öyle olursa da hikayenin aşk ile ilgili olan bölümü şuan gösterildiği gibi olayların merkezi olmaz herhalde.

Cast konusunda ise büyük isimlerden Angelina Jolie, Kumail Nanjiani ve Richard Madden verilen büyük isimlerden. Rolleri ile alakalı bir açıklama olmasa da tahminler Angelina Jolie’nin Sersi, Kumail Nanjiani’nin ise Ikaris olduğu yönünde. Aktör olarak son dedikodularda Keanu Reeves’in de kadroya katılacağı konuşuluyor ama o henüz sadece bir dedikodu.

The Eternals filminin çıkış tarihi olarak da somut bir bilgi yok ama yakın zamanda olacak Disney Expo’da tüm Phase 4 filmlerinin tarihlerinin duyurulacağı söylenmişti, merakla bekliyoruz.