The Batman Filmi Catwoman İçin Oyuncusunu Buldu

Big Little Lies dizisinin oyuncusu Zoe Kravitz, Matt Reeves‘ın gelecek filmi olan The Batman‘de Gotham’ın anti-kahramanı olan Catwoman rolü ile karşımıza çıkacak. Dünyada en çok bilinen kahramanlardan biri olan Batman, dev ekranlarda çıkmaya alışık biri, ki düşmanları da aynı derecede biliniyorlar. Tabi bu durumda Catwoman tam bir düşmandan daha çok dost görünümlü bir düşman olarak ele almalıyız. Çoğu zaman Pelerinli Süvarinin yanında olsa da , bazen karşısında da yer almaktadır.

Catwoman karakterinin sinemada ilk ortaya çıkışı 1966 yılında Adam West’in rol aldığı Batman filminde olmuştu. Lee Meriwether o zaman filmde güzel bir hırsız rolü oynamıştı. Daha sonrasında 1992 yılında Tim Burton’ın Batman Return filminde Michelle Pfeiffer bu sefer Catwoman karakterine hayat vermişti. Giydiği o deri kıyafetin içinde ve kullandığı kırbaçla birlikte iyi bir performans sergilemiş ve belki de hayranlar tarafından en çok sevilen Catwoman olmuştur. Ve hepinizin de bildiği şekilde 2012 yılında Christopher Nolan’ın Batman: Dark Knight Rises filminde karakter tekrardan Anne Hathaway tarafından canlandırılmıştı.

The Batman Filmi Catwoman İçin Oyuncusunu Buldu -Geekrobats

 

 

Şimdi ise THR’ın haberine göre HBO’nun Big Little Lies dizisinde oynayan Zoe Kravitz, DC’nin The Batman filmi için Catwoman rolünde seçildi. Ana de Armas, Ella Balinska ve Eiza Gonzalez Catwoman için düşünülen diğer isimlerdi ve Zoe bu isimleri yenmiş gibi duruyor. Aynı zamanda kendlieri Aquaman rolü ile bilinen Jason Momoa’nın üvey kızıdır. Matt Reeves’ın da Tweeter’da cevabı bu şekilde oldu:

Zoe Kravitz’in Catwoman karakteri ile ilgili yapacağı ilk işi olmayacak. 2017 yılında The Lego Batman Movie filminde Catwoman karakterini seslendirmişti. Tabi Zoe’nin bu işinin Matt’in kararında bir etken oldu mu bilmiyoruz ama bu rekabet geçen haftaya kadar sonuçlanmış değildi. Zoe ve diğer 3 oyuncu ekran testlerini Pattinson ile birlikte yapmışlardı, Catwoman ve Batman arsında iyi bir kimya oluşmasından emin olmak istemiş olmalılar.

Hâlâ The Batman filmini DCEU içinde geçip geçmeyeceğini bilmiyoruz, film ekibindeki insanalar karmaşık söylemlerde bulunurken, Jim Gordan rolü için Jeffrey Wright’ın seçilmesi de işleri pek kolaylaştırmıyor. Jim Gordan için siyahi bir aktör seçilmesinde pek bir sıkıntı olmasa da, karakter daha öncesinde Justice League filminde J.K. Simmons tarafından canlandırılmıştı, ve The Batman filmi genç bir Batman’e yoğunlaşacağından  dolayı Jim Gordan’ın nasıl siyahi birinden beyaza döndüğünü anlatmak zor olacaktır. Şu anki DC film maratonunda Catwoman’ın ilk defa ortaya çıkışı olacak, o yüzden Zoe’nin herhangi bir şey hakkında endişelenmesine gerek kalmayacak.

Bir önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz

Kaynak=Screenrant

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.