Tales from the Dark Multiverse Nedir ?

Tales from the Dark Multiverse’ü (TFDM) tek bir kelime ile açıklamak gerekirse TFDM, DCF’nin Marvel’ın What If serisine karşılığıdır. 2017’de başlayan ve 2018’de biten Scott Snyder ve Greg Capullo’nun şahane ‘Dark Nights Metal’ serisinde ‘+’ yüklü olduğu gibi ‘-‘ yüklü evrenlerinde olduğunu öğrendik ve bu ‘-‘ yüklü evrenlere ise ‘Dark Multiverse’ adı verildi. Dark Multiverse de ‘Dark Nights Metal’ da farklı olasılıklar sonucu oluşan Batman’leri bir araya getirmek ve Justice League’e karşı getirilmesi için kullanıldı. Bu olasılıklar Batman’in Flash’in güçlerine sahip olması, ailesi gözünün önünde vurulduktan sonra bir Green Lantern yüzüğüne sahip olması ve en bilindik olan Batman Joker’i öldürdükten sonra Joker’in vücudundan salgılanan toksin sayesinde Batman Who Laughs’e dönüştü.

Bu TFDM serisinde DC ana evreninde geçen önemli olayların anahtar noktalarında olan olaylar farklı olsaydı sonuçlar nasıl olurdu sorusuna cevap veriliyor. Serinin yayımlanacağı belli olan 5 kitaptan 4’ü yayımlandı ve bu yayımlanan kitaplar iyi yazarlara ve çizerlere sahip. Seriyi güncel çizgi romanları takip eden etmeyen herkes zevk alabilir çünkü olayların ne olduğunu ya da nasıl olduğunu bilip bilmeseniz de her kitabın başlangıcında kendini ‘Tempus Fuginaut’ diye adlandıran Dark Multiverse’ün bekçisi bizim evrenimizde olayların nasıl sonuçlandığını anlatıyor.

Tales from the Dark Multiverse Nedir ? - Geekrobats

Eğer bu kitapları okumak istiyorsanız fakat hepsini de almak istemiyorsanız sadece ‘TFDM Batman Knightfall’ ve ‘TFDM The Death of Superman’ i okumanızı öneririm özellikle. Ne kadar ‘TFDM Blackest Night’ ve ‘TDOM Infinite Crisis’ ta güzel kitaplar olsa da Batman ve Superman’in TFDM hikayeleri eventler kadar büyük çaplı olmadığı için daha karakter odaklı ve bu yüzden okuması daha zevkli oluyor.

Daha fazla güncel haberler için takipte kalın.