GüncelDizi

Swamp Thing Dizisi Daha İlk Haftadan İptal Edildi!

Tam da DC iyice toparladı ne kadar güzel yapımları üst üste çıkarıyor derken son gelen haber bizi baya şaşırttı, çünkü izleyiciler tarafından genel olarak iyi yorumlar alan Swamp Thing daha çıkışının üzerinden 1 hafta dahi geçmemişken iptal edildi.

Ama iyi yanından bakarsanız sezonun kalanını izleyeceğiz. 10 bölümlük planlanan sezonun kalanı yayınlanacak ancak dizi sonrasında devam etmeyecek, yani bu ilk ve son sezon olacak.

Swamp Thing Dizisi Daha İlk Haftadan İptal Edildi! - Geekrobats

Swamp Thing dizisini hiç bilmeyenler için özetlemek gerekirse: Hastalık Kontrol Merkezi’nde çalışan başrolümüz Abby Arcane (Crystal Reed) büyüdüğü kasaba olan Luisiana’ya garip bir salgın hastalığı araştırmak için döner. Burada Swamp Thing’in insan formu olan Andy Beans’in oynadığı Alec Holland ile tanışır ve ikili bu hastalığı araştırmaya başlarlar.

Tabii ki burada düşünmemiz gereken bir nokta daha var ki bu nokta diziye başından beri güvenilmemiş olabilecekleri. Şöyle ki dizi başlarda 13 bölüm olacak iken ve genel olarak yapım aşamasında verilen ani bir karar ile 10 bölüme düşürüldü. Bu da doğal olarak hikayenin biraz sıkıştırılması veya bir noktadan kesilmesi demek. Bu olaydan sonra yapımcının daha ilk haftadan çıkıp bu açıklamayı yapması bize adamın biraz da umudunu kaybettiğini düşündürdü.

“Dizi için istediğimiz ilgiyi alamadık bu nedenle 2.sezonu yapmama kararı aldık.”

Bu hikayenin son noktası ise Warner Media, Warner ile ilgili her şeyi kapsayan parent-company denilen ana şirket. Son zamanlarda şirketin Disney+ ve Comcast’in stream servisine benzer bir sistem oluşturmak istediği haberleri ortaya atılmıştı. Ama amacı programı oraya almak değil, ekstra yapımları durdurup bir nevi kendine zaman ayırmak.

İlgili Yazı: Swamp Thing Kimdir? Kimin Nesidir?

Çünkü Warner Media için birden fazla stream servisi yapmak rahat geliyor. Her ne kadar DC Universe fazla geniş olmasa da çizgi romanları da barındırması ona bir avantaj sağlıyor. Warner Media’da bir yandan orayı düzenleyip bir yandan kendi servisini açmak istiyor. Bu servis sisteminde gelen haberlere göre kendi yapımları yanı sıra TNT, TBS VE HBO’da programlar da olacak.

Swamp Thing dizisinin iptali sevenleri ve ilginç bulanları üzebilecek bir yapım. Umarız sezonun kalanı iyi izlenir ve Warner bu karardan vazgeçer.

Etiketler

Murat Mert Ağbulut

Uzun süreli yazar ve BayKozmik instagram sayfasını sahibi değil ta kendisi. Bunu okuyorsanız artık buradayım ve size güzel şeyler sunmak için uğraşıyorum demektir.
Başa dön tuşu
Kapalı