Supermen Red Son Bir Sonraki DC Animasyon Filmi Olabilir - Geekrobats

Supermen: Red Son Bir Sonraki DC Animasyon Filmi Olabilir

12 Ocak’ta DC in D.C.‘de prömiyeri yapılan Batman: Gotham by Gaslight ile büyük başarı elde etmiş olan, çizgi roman uyarlaması animasyonların unutulmaz ismi Bruce Timm, Superman’in alternatif hikayesi Superman: Red Son‘ı uyarlamayı istediğini açıkladı.

Gazetecilere konuşan Timm, Fan-fave Elseworlds hikayesi Superman: Red Son‘ı ekrana getirmekten çok mutlu olacağını açıkladı. Emmy ödüllü yapımcı/yönetmen/tasarımcı Bruce Timm’in en çok ilgilenmek istediği, bir sonraki hikayenin Superman: Red Son olduğunu açıkladı. Projesinin gerçekleşme ihtimalinin DC‘nin Elseworlds çizgi roman hikayesine dayanan ilk filmi Gotham By Gaslight‘ın başarısına bağlı olduğunu itiraf eden Timm, Amerika’nın ikonu olan Superman‘i, göğsünde orak çekiç sembolü ile Sovyet kahramanı olarak karşımıza çıkarmak istiyor.

Supermen Red Son Bir Sonraki DC Animasyon Filmi Olabilir - Geekrobats

Çizgi romanı okumayanlar için özet geçmemiz gerekirse

Mark Millar tarafından yazılan ve DC Comics tarafından 2003 yılında yayımlanan Superman: Red Son, “ya böyle olsaydı” sorusuna cevap veren 3 sayılık mini bir seri. Mark Millar’ın anlattığı hikaye, klasik Superman evreninin tam tersi gibi. Çizgi romanda kahramanımız ABD Kansas yerine Ukrayna’da yer alan bir kolektif çiftliğe düşmüştür ve hem çocukluğunu hem de gençliğini orada geçirmiştir.

Yıllar içinde güçlerini keşfetmeye başlayan Superman, gücünü ABD ile SSCB arasındaki soğuk savaşta SSCB’nin yararına kullanmıştır. Buna bir çözüm bulmak isteyen ABD dahi bir mucitten yardım istemek durumda kalmıştır: Lex Luthor. ABD ile SSCB arasındaki mücadele, artık Lex Luthor ve Superman arasında yaşanan bir mücadeleye dönüşmüştür.

“Superman: Red Son” Çizgi Roman İncelemesini İzlemek İsterseniz