Superman'den Öncesini Anlatacak Metropolis Dizisi Geliyor - Geekrobats

Superman’den Öncesini Anlatacak Metropolis Dizisi Geliyor

Gotham dizisinin yapımcılarından bir Metropolis dizisi geliyor. Warner Bros. tarafından bu yıl açılacak olan DC kanalına Titans ve Young Justice dizilerinden sonra bir de Metropolis dizisi ekleniyor. Dizi Clark Kent’in süper kahraman olmadan önceki Metropolis’in günlük olaylarını işleyecek.

Gotham dizisinin Bruce Wayne’in Batman olmadan önceki Gotham’ı tanıttığı gibi Metrapolis dizisi ile Clark Kent’in Superman olmadan önceki Metropolis‘i anlatacak. Lex Luthor ve Lois Lane’in maceralarını ele alacak olan dizi, DC’nin yeni platformunda yayınlanacak.

Konsept olarak benzeyen Gotham dizisinde de yaklaşık dört sezondur Batman’in ortaya çıkmasından önceki olan olaylar ele alınıyor. Dizi gazeteci Lois Lane ve şehrin zengin iş adamı ve aynı zamanda mühendis olan Lex Luthor karakterlerini baz alarak bilimsel gelişmeler doğrultusunda Metropolis’in karanlık ve tuhaf sırlarına değinecek.

Superman'den Öncesini Anlatacak Metropolis Dizisi Geliyor - Geekrobats

Gotham’ın yapımcıları John Stephens ve Danny Cannon ile Warner Bros. TV’nin imzasını taşıyacak olan dizi 2019’da başlayacak. İlk sezonu 13 bölüm sürecek. DC’nin bu yeni platformunda Metropolis’in yanı sıra Titans canlı aksiyon dizisi ile Harley Quinn ve Young Justice: Outsiders animasyon serileri de yer alacak.