Suicide Squad 2'de Ümit Vaat Eden Değişim Rüzgarı - Geekrobats

Suicide Squad 2’de Ümit Vaat Eden Değişim Rüzgarı

Suicide Squad’ın ilk filmi Dünya çapında 746 milyon dolar hâsılat yapmış olsa da kötü yönlere sahipti ve bu da DC hayranlarının beklentisinin altında kalmasına sebep oldu. Lakin hasılatı sayesinde Suicide Squad 2’ye yeşil ışık yakılmıştı.

Son zamanlarda DC filmleri hakkında yaşanan hayal kırıklıkları, Warner Bros.’u yönetim kadrosu ve gelecek olan filmler hakkında değişikliklere yönlendirdi. Görünüşe göre bu değişim rüzgarı Suicide Squad 2 filmini de etkisi altına almış.

Son zamanlarda DC yaptığı filmlerle, kötü yönde büyük bir tepki topladı. Bunun ardından Warner Bros. ve DC durumu toparlama çabasına girdiğini söyleyebiliriz. Yönetim kadrosunun yanı sıra gelecek filmlerde de değişiklikler var. İlk filmin çok fazla beğenilmemesine rağmen iyi bir hasılat elde etmesi ve bu işi düzeltebileceklerine olan inançları sayesinde ikinci filme yeşil ışık yakılmıştı.

Suicide Squad’da Rick Flag rolü ile tanıdığımız Joel Kinnaman Suicide Squad 2 hakkında açıklamalarda bulundu.

‘‘Harika bir grup kurulmuştu. Karakterler de harikaydı. İkinci filmin de çok daha oturaklı olduğunu görürsek hiç şaşırmam açıkçası. Çok uçlarda olan bu karakterleri daha az büyünün olduğu bir durumda görmek daha etkili olabilir. Bu tarz karakterleri gerçek insanlarla daha bağlantılı olarak gösterince, onların daha uç noktalara ulaştığını görebiliyoruz.’’

Belli ki burada Joel Kinnaman ilk filmde Enchantress’ın kullanılmasından bahsediyor. David Ayer da filmde ana kötü olarak Joker’i kullanmadığı için pişman olduğunu belirtmişti. Umarım ikinci film hayranlarını tatmin edebilir.