Strangers Things 3. Sezon Müzikleri - Tüm Bölümler - Geekrobats

Stranger Things 3. Sezon Müzikleri – Tüm Bölümler

Netflix son yıllarda yaptığı işler ile birlikte ortalığı kasıp kavuruyor ve bizi ekranların başına bağlıyor. Her türlü kategoride eleştirmenlerden tam not alan dizi ve filmlere imza atan Netflix, belli başlı yapımlarla ise tarihe adını kazıdı. Ancak bu yapımlardan arasında öyle biri var ki içinde bulunan her ögesi ile gündeme damgasını vuruyor. Tahmin edebileceğiniz gibi bu yapım Saadettin Teksoy ile yaptığı fragman ile ülkemizde de oldukça popüler olan Stranger Things.

Birbirlerine çok bağlı olan bir arkadaş grubuna sahip olan Mike, bir gün çok gizemli bir şekilde ortadan kaybolur. Mike’ın ortadan kaybolması ile birbiri arkasına gelen garip olaylar insanları şüpheye düşürür. Hawkins’de yaşanan inanılması güç olaylara herkes bir cevap ararken beklenmedik bir misafir çıkagelir ve her şey tekrardan bulanıklaşır.

Geçtiğimiz günlerde 3. sezonu yayınlanan Stranger Things, son sezonu ile de çok beğenildi. Diğer iki sezonu gibi oldukça iyi eleştiriler alan bu sezonu ile Stranger Things yine izleyiciler de oldukça büyük merak uyandırıyor.

Strangers Things 3. Sezon Müzikleri - Tüm Bölümler - Geekrobats

Aslında klişe olan bir konuğu olabildiğince farklılaştıran ve klişe olmaktan uzak tutan yönetmenler Matt Duffer ve Ross Duffer olay örgüsünü oldukça doğru işliyorlar. Bazıları tarafından “çocuk dizisi” olarak adlandırılan Stranger Things, daha dikkatli incelendiğinde son yılların belki de en iyi dizisi olduğunu kanıtlıyor. Ödüller kazanan ve birçok ödüle aday olan Stranger Things ne kadar genç olurlarsa olsunlar gerçekten harika bir oyunculuk performansı gösteren bir kadroya da sahip. İyi oyunculuğun diziye kattığı ciddiyet biz izleyicileri ekranlara daha çok bağlıyor ve daha büyük merak uyandırıyor.

Dizinin başarılı olmasının tek sebebi tabii ki de iyi bir oyunculuk değil. Dizideki görsel efektler oldukça başarılı. Genellikle dizilerde çok iyi kullanılmayan büyük çaplı görsel efektler Stranger Things’de büyük uğraşlar ile yapılmış. Görsel efektlerin çok iyi olması diziyi çok daha iyi bir hale getiriyor. İçerisinde merakımızı arttırmak için kullanılan ögeler ise ciddi anlamda işe yarıyor. İçerisindeki her şey ile diğer dizilerden farklı hale gelen Stranger Things’in iyi bir yapım olmasının bir diğer sebebi ise 1980’lerin ruhunuzu ısıtacak müzikleri.

Dizideki olaylar 1985 yılında Hawkins’de başlıyor. O yılların havasını izleyici geçiren dizi kattığı retro ögeler ile izleyicileri eski yıllarda gibi hissettiriyor ve gizemler üstüne düşünmenin yanı sıra oldukça eğlendiriyor. O yılların müzikleri ile birlikte izleyicileri kendisinden geçiriyor ve içlerini ısıtıyor. Birçok duyguya tercüman olan şık şarkıları içinde bulunduran Stranger Things, 3. sezonunda da 1960-1980 yılları arasındaki şarkılarla izleyicileri rahatlatmaya devam ediyor. İşte geçtiğimiz günlerde yayınlanan Stranger Things 3. sezon şarkı listesi:

1. Bölüm: Suzie, Do You Copy?

Corey Hart – “Never Surrender”: Eleven ve Mike yatak odasında yalnız kaldıkları zaman bize içimizdeki romantik duyguları canlandıran bu şarkı ile anı çok daha iyi yaşıyoruz.

Stray Cats – “Rock This Town”: Hawkins sakinleri toplu havuzda yüzerken çalan bu şarkı ile biz de ekranlar başında serinliyoruz.

Huey Lewis & The News – “Workin’ For A Livin”: Nancy, yemeği teslim etmek için aceleyle koşuştururken çalan bu şarkı ile onun acelesini ekran başında hissediyoruz.

Patsy Cline – “She’s Got You”: Hooper uzaktan sevgi dolu bir biçimde Joyce’u izlerken çalan bu şarkı ile içimiz yine sevgi ile doluyor.

Foregeiner – “Hot Blooded”: Billy, Bayan Wheeler’ı yüzerken izlediği esnada Foregeiner’ın klasikleşen birçok parçası arasında özel bir yere sahip olan bu parça ile o yılları bir kez daha yaşıyoruz.

REO Speedwagon – “Can’t Fight For This Feeling”: Hooper, Eleven ve Mike’ın öpüşmeleri sebebi ile kızgınken çalan bu parça onu anlamamıza yardım ediyor.

Cutting Crew – “I Just Died In Your Arms Tonight”: Bayan Wheeler, Billy ile buluşmaya hazırlanırken bu şarkı ile içindeki heyecanı hissedebiliyoruz.

2. Bölüm: The Mall Rats

Jim Croce – “You Don’t Mess Around With Him”: Hooper, Eleven ve Mike’ın kavgası sebebi ile oldukça neşeli bir şekilde bu şarkıyı söylüyor.

Weird Al Yankovich – “My Bologna”: Joyce, Bay Clarke’ı evinde ziyaret ettiği esnada arka planda bu şarkı çalıyor.

Madonna – “Material Girl”: El ve Max alışveriş merkezinde kıyafet denerken çalan bu şarkı ile bizler de oldukça eğleniyoruz.

3. Bölüm: The Case of the Missing Lifeguard

Don McLean – “American Pie” Billy ve Heater aileleri ile birlikte yemek yerken bizlere sıcaklık veren bu şarkı çalıyor.

4. Bölüm: The Sauna Test

Vera Lynn – “We’ll Meet Again”: Eleven sauna testinin ardından Billy’nin oradan uzaklaşmasını seyrettiği esnada bu parça çalıyor.

5. Bölüm: The Flayed

Loverboy – “Strike Zone”: Hopper araba çaldığı esnada bu şarkı ile bizler de aksiyon dolu dakikalar yaşıyoruz.

6. Bölüm: E Pluribus Unim

The Pointer Sisters – “Neutron Dance”: Alexei araba çalmasına rağmen onu kullanmaz. Bu karışıklık durumuna gidebilecek en iyi şarkı o esnada çalar.

7. Bölüm: The Bite

John Mellencamp – “R.O.C.K in the U.S.A”: Panayırda 4 Temmuz kutlamaları esnasında bu parça çalar.

6. Bölüm: The Battle of Starcourt

Jackie Wilson – “Higher and Higher”: Scoops Troops, Dustin’in radyo kulesine giderken bu hareketleri parça bizlere eşlik eder.