FilmGüncel

The Last Jedi Gelmiş Geçmiş En Uzun Star Wars Filmi Olacak

Mesaneleriniz hazırlayın Star Wars hayranları. Yönetmen Rian Johnson, Star Wars: The Last Jedi’ın gelmiş geçmiş en uzun Star Wars filmi olacağı hakkındaki söylentileri onayladı.

Filmin çok uzun olacağı konuşulanlar arasındaydı ve bir çok hayran bundan gayet memnundu. Fransa’da filmi tanıtmak için düzenlenen bir basın toplantısında Rian Johnsın filmin 150 dakikayı geçiceğini söyledi. IGN France’den gelen haberler bu şekilde ancak Twitter kullanıcılarından ” Sleemo ” haberi daha net anlatan bir tweet paylaştı.

” Rian Johnson The Last Jedi’ın 2 saat 30 dakika (credit sahneleri dahil) olduğunu onayladı. Bu filmi serinin en uzun Star Wars filmi yapıyor. ‘

Önceki Star Wars Filmleri De Uzundu

Bundan önce seride bir çok iyi ve başarılı filmler izledik ve bir önceki filmlerde hayranları tatmin edecek derecede uzundu. Hatta filmlerin çoğu 2 saatin üstündeydi. Serinin ilk filmi 1977 yapımı A New Hope 121 dakikaydı. Ardından gelen Empire Strikes Back 124 dakika ve Return of the Jedi Original Trilogy’nin en uzun filmi olarak 132 dakika civarındaydı.

Prequel filmlerine baktığımız zaman Original Trilogy’e göre daha uzunlardı. The Phantom Menace 132 dakikaydı. Attack of the Clones serinin en uzun filmiydi ve yaklaşık 142 dakikaydı. Revenge of The Sith ise 140 dakikaydı. Son zamanlarda çıkan filmlere baktığımızda ise Force Awakens 135; Rogue One 132 dakikaydı.

Bildiğiniz üzere önümüzdeki ay vizyona girecek olan film için hayranlar oldukça heyecanlı ve umutlu görünüyor. Bizde umuyoruz ki yılları alt eden seri hak ettiği gibi bir filme sahip olur.

Etiketler

Emir Ali

Günün çoğunluğunu Scorpions dinlerken Geek alemlerinde takılıp geçiren insan, ya da onun gibi bir şey.
Başa dön tuşu
Kapalı