‘Star Wars: The Rise of Skywalker’ Cevapsız Soru Bırakmayacak

Bizler Aralık ayına yaklaştıkça, Star Wars serisi sona yaklaşıyor. Dokuzuncu film ile birlikte 1977 yılında başlayan, George Lucas’ın Skywalker Destanı son bulacak. Şu ana kadar 40 yıldır devam eden, popüler kültürün en bilinen hikayelerinden biri bizlere veda etmek üzere.

Rise of Skywalker‘ın yönetmeni J.J. Abrams’a göre hikayenin sonunu getirecek filmi yazma süreci epey üzücüymüş. Geçtiğimiz günlerde Entertainment Weekly’de konuşan Abrams, son filimin bunca yıl süren Skywalker destanı için ne anlama ifade ettiğinden bahsetti.

“Aslında bu olabildiğince soruyu cevaplayarak seriyi en anlamlı, en duygusal ve en tatmin edici şekilde sona erdirmek ile alakalı. Eğer bundan yıllar sonra, biri gelip de bu dokuz filmin hepsini izlerse, birbiri ile bağlantı, bir bütün olan hikayeyi görecektir.”

Ayrıca EW’de konuşan Abrams, kendisi ve yardımcı yazar olan Chris Terrio’nun bu seri boyunca Lucas’ın ‘üç-perdelik gösteri’ olarak gördüğü vizyonunu onurlandırmak için başkaları adına bazı ilham olabilecek açık kapılar bıraktıklarını söylediler.

“Birçok şey planlanmış ve tartışılmış iken – George Lucas, seriyi yaptığında bunu bir üçleme olarak görmüş – ama bu keşfedilecek hiçbir şey olmadığı anlamına gelmez, bu size bazı şeyleri  gördüğünüzde ‘aha, bu bir fırsat’(senaryo hakkında aklına fikir gelmesi gibi) diye düşüneceğiniz sahnelerin olmadığı anlamına gelmez “

İlham alınacak açık kapılar bırakmış olsalar da, Abrams ve Terrio bağlantılı olan olayların sonunu getirmedeki önemin farkına varmışlar ve olabildiğince açık kapı bırakmamaya çalışmışlar.

“Sırf daha önce olan olaylar var diye kapanması gereken hesaplar var demek değil. Ama bunun bir son olduğunun bilinci altındayız. Bunun sonunu getirerek sizi tatmin etmeye çalıştık. Ortalıkta öylece dolaşmıyorduk.”

Bu film 40 yıl boyunca süren serüvenin, hayranlar tarafından çok sabırlı bir şekilde ve tamamen benimsenmiş olan bu serüvenin, sonu demek değil. Her ne kadar Skywalker Destanı’nın son uda olsa, Rey, Poe, Finn gibi karakterlerimizin ve serideki kötü karakterimiz Kylo Ren’in nasıl bir sonla karşılaşacaklarını bilmiyoruz. Tüm bu olaylar zincirindeki her bir halkayı bize anlamlı bir hale getirebilecek, getirmesi gereken kişi de J.J. Abrams.

Star Wars: The Rise of Skywalker Aralık 20’de sinemalarda olacak.

kaynak=Collider.com

  1. İnsanların fikirlerini tamamıyla boş şeylerle doldurmak ve Allah yerine hayali yaratıcılar, güçler olduğunu düşündürmek için yapılmış şeytanî bir film.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.