Güncel

Stan Lee Açıkladı: Kimsenin Görmediği 50 Karakter Daha Var

Demir Adam, Thor, Hulk, Daredevil, Doktor Strange ve daha nicesi… Çizgi romanların efsane ismi Stan Lee’nin sonsuz ve inanılmaz hayal gücünden çıktı. Kendisi ile yapılan bir röportajda ise hala kimsenin bilmediği 50 karakterin var olduğunu ve hikayelerinin dahi hazır olduğunu açıkladı.

Stan Lee artık çizgi roman dünyasının sembolik bir ismi. Çizgi roman denilince ilk akla gelen kişi oluşunun sebebi onun inanılmaz ve sınırsız hayal gücüdür muhakkak. Yarattığı karakterler sinemalarda teker teker rekor kırıyor ve yenileri de çekilmeye devam ediliyor. Elbette bunlar devasa Marvel çizgi roman evrenin sadece ufacık bir kısmı ve Stan Lee’nin beyninden çıkan yüzlerce karakter daha çizgi roman sayfalarında yer alıyor. Hatta Marvel Sinematik Evreninde ona bir teşekkür biliniyor olmalı ki, neredeyse her filmde ufak da olsa bi görünüyor:

 
Kendisi, Variety dergisine verdiği bir röportajda samimi bir itirafta bulunarak, sır gibi sakladığı ve hiçbir yerde yayınlamadığı düzinelerce karakter yarattığını söyledi: “Geliştirdiğim yaklaşık 50 karakter daha var ve bunları kimseye göstermedim.”

Sohbete devam eden Stan Lee, “Karakterlerden birinin daha önce hiç görmediğiniz bir süper gücü var” dedi ve “Aslında hepsinin yeni süper güçleri var, ama sana söyleyemem, üzgünüm!” şeklinde konuştu.

Stan Lee Açıkladı: Kimsenin Görmediği 50 Karakter Daha Var - Geekrobats

İster inanın ister inanmayın ama Lee, şu an 94 yaşlarında ve kariyeri 1939’da Timely Comics firmasında bir asistan olarak başlamıştı. II. Dünya Savaşı’nda ABD ordusuna hizmet verdikten sonra Lee, daha sonradan adı Marvel olacak Atlas Comics’in en yaratıcı isimlerinden oldu: Demir Adam, Thor, Hulk, Örümcek Adam, Daredevil, Doktor Strange ve X-Men gibi modern Marvel karakterleri, o yılların eserleridir.

Stan Lee ise şuanda tüm bu hayat yolcuğunda kendisine eşlik eden 95 yaşındaki eşinin ölümü yüzünden yasta. Ünlü çizerin kısa bir süre içerisinde planladığı karakterleri açıklaması bekleniyor.

Etiketler

Veli Tekin

Her şeyden biraz biraz anlayan, araştırma yapmayı seven ve pes etmeyen bir kahve tiryakisi. Sade ve şekersiz. Ve biraz da çikolata. Anladınız siz

Bir Yorum

  1. Stan Lee reyiz… Yalnız o kimsenin bilmediği süper gücü merak ettim ben

Başa dön tuşu
Kapalı