Spider-Man: Homecoming'in Devam Filmi Hakkında Her Şey - Geekrobats

Spider-Man: Far From Home Filmi Hakkında Her Şey

Spider-Man: Far From Home Vizyon Tarihi: 5 Temmuz 2019

Onaylanan Oyuncular: Tom Holland, Zendaya, Marisa Tomei, Michael Keaton, Jacob Batalon, Jake Gyllenhaal

Yönetmen: Jon Watts

Senaristler: Chris McKenna ve Erik Sommers

Tom Holland Spider-Man olarak geri dönüyor

Spider-Man: Homecoming'in Devam Filmi Hakkında Her Şey - Geekrobats

Tom Holland’ın Spider-Man’ini ilk olarak 2016’da Captain America: Civil War filminde görmüştük ve bu öncekilerden çok farklıydı. Güçlerini yeni yeni alan kahramanımız süper kahraman aktiviteleri ile günlük yaşantısını dengede tutmaya çalışıyordu.

Ve aynı formül 2017’de Tom Holland’ın performansı ile Spider-Man: Homecoming filminde gene uygulandı ve ardından kendisini Avengers: Infinity War filminde tekrar Spider-Man olarak gördük. Spider-Man: Far From Home da Tom Holland’ı yeniden göreceğimiz onaylandı.

Bu Film Bir Üçlemenin İkinci Filmi

Spider-Man: Homecoming'in Devam Filmi Hakkında Her Şey - Geekrobats

2014’de Kevin Feige Sony’ye Spider-Man’i MCU‘ya entegre etme fikriyle gelmişti. Bu anlaşmaya göre Marvel, Sony için Spider-Man filmleri yapacaktı ve Sony de Marvel’ın MCU’da kullanmasına izin verecekti. Sony ilk başta bu anlaşmayı reddederek kendi filmlerini yapmaya devam etmeyi tercih etti ama The Amazing Spider-Man‘in hasılattaki başarısızlığı Sony’nin anlaşmayı yeniden düşünüp kabul etmesini sağladı.

Orijinal anlaşmaya göre Marvel her iki yılda bir yenisini yaparak toplamda 3 filmi yapacak. İlk olarak 2017’de MCU’daki ilk filmini yaptılar. İkincisi de 2019’da gelecek. 3. film üzerinde de 2021’de gelmek üzere çalışılıyor.

İkinci Film Hangi Zamanda Geçecek?

Spider-Man: Homecoming'in Devam Filmi Hakkında Her Şey - Geekrobats

Spider-Man: Homecoming‘in devam filmi Avengers 4‘den hemen sonra geçecek. Film Avengers 4′ün etkilerini üzerinde taşıyacak. Hatta bazı söylentilere göre Avengers 4′de Tony Stark ölmüş olacak ve Peter da kendi filminde onun yasını tutuyor olacak. Ayrıca Spider-Man: Far From Home MCU’nun faz 4’ünün başlangıcı olacak.

Filmin Kötüsü Kim Olacak?

Spider-Man: Homecoming'in Devam Filmi Hakkında Her Şey - Geekrobats

2. filmin ana kötüsü Mysterio olacak. Mysterio’yu Jake Gyllenhaal canlandıracak. Kendisini usta bir illüzyonist ve hırsız olarak göreceğiz. Ayrıca Vulture ve Scorpion’un da küçük rollerde görünmesi planlanıyor. Filmde Sinister Six’in oluşacağı düşünülüyor ama kahramanımız ile hemen bu filmde karşılaşması beklenmiyor. Ayrıca birçoğumuzun 90’lardaki Spider-Man The Animated Series’den tanıdığı Alistair Smythe karakterini okulun yeni öğrencisi olarak görebileceğimiz hakkında söylentiler var.

Filmde Mysterio ve Scorpion’a emir veren çizgi romanlardan büyük bir kötüyü de görebileceğimiz söyleniyor. Bunların dışında Black Cat, Morbius, Kraven The Hunter gibi kötüler için de söylentiler var ama bu kötülerin görünme ihtimali daha düşük görünüyor.

Başka Kimleri Görebiliriz?

Spider-Man: Homecoming'in Devam Filmi Hakkında Her Şey - Geekrobats

Spider-Man’in yanında Iron-Man’den başka bir Yenilmez’i görebiliriz. Görülmesi en muhtemel bulunan Yenilmezler Ant-Man ile Dr. Strange. Filmde Pepper Potts’u da göreceğimiz tahmin ediliyor. Ayrıca Gwen Stacy’yi Parker’ın okuluna gelen Avrupalı bir değişim öğrencisi olarak görebiliriz. Bir diğer ihtimal de Parker’ın okuluyla birlikte Avrupa’ya gidip Gwen Stacy ile tanışması. Jessica Drew nam-ı diğer Spider-Woman’ı henüz güçlerini kazanmamış yetenekli bir MI6 ajanı olarak görebiliriz.

Sony’nin Spider-Verse Spin-Off’larıyla Bağlantısı Olacak Mı?

Spider-Man: Homecoming'in Devam Filmi Hakkında Her Şey - Geekrobats

Sony’nin Spider-Verse kötülerinden oluşturacağı evrendeki kötülerin MCU’nun bir parçası olup olmayacağı belli değil ama Tom Holland’ın Venom filminde Peter Parker olarak cameo yapacağı söyleniyor. Ayrıca Black Cat’in bu filmde olacağına ve Scorpion’un Silver Sable ve Black Cat’i anlatacak olan Silver & Black filminde görüneceğine dair söylentiler de var. Yönetmen Jon Watts da Morbius karakteriyle ilgilendiğini söylemişti. Ama Sony’nin Morbius solo filmi yapmayı düşündüğünü göz önüne alırsak Morbius’un devam filminde olma ihtimali düşüyor. Kısacası bu konuda henüz kesin bir bilgi yok.

Filmin Adı Ne Olacak?

İlk filmin adı Homecoming olmuştu. 2. filmin de benzer şekilde bir macera adı alması bekleniyor. Henüz filmin adı açıklanmadı. Ancak adının Spider-Man: Field Trip olacağına dair güçlü söylentiler var.

Çekimler Ne Zaman Başlayacak?

Spider-Man: Homecoming'in Devam Filmi Hakkında Her Şey - Geekrobats

Çekimler Temmuzda Londra’da başlayacak. Kevin Feige, “Çekimleri Londra’da yapacağız. İlk filmi de Atlanta’da çekmiştik. Pek çok filmi Londra’da çekiyoruz ancak bu sefer başka bir sebebimiz daha var. Elbette Spidey, New York’ta zaman geçirecek ancak aynı zamanda dünyanın diğer taraflarında da biraz zaman geçirecek.” diyerek farklı bir senaryo ile karşımıza çıkacaklarının işaretini verdi. Ancak Feige, Spider-Man’in neden Londra’ya gideceğini açıklamadı.

Henüz 2. Filmin Fragmanı ve Posteri yok

Spider-Man: Homecoming'in Devam Filmi Hakkında Her Şey - Geekrobats

Henüz ortalıkta Spider-Man: Far From Home hakkında herhangi bir tanıtım materyali yok. Tabi çekimlerin başlamadığını düşünürsek henüz hiçbir tanıtım materyalinin yayınlanmamış olması gayet normal. Film hakkında henüz ne bir set fotoğrafı, ne bir poster ve tabi ki ne de bir fragman yayınlanmadı. Ancak çekimlerin başlamasıyla birlikte film hakkında bazı set fotoğraflarının veya tanıtım materyallerinin yayınlanması bekleniyor.

Tom Holland 2. Filmin İsmini Sızdırmış Olabilir!

Tom Holland kendi Instagram hesabından paylaştığı bu video ile sıradaki Spider-Man filminin isminin “Far From Home” olduğunu düşünüyoruz. Tom Holland halen bu videoyu Instagram hesabından silmedi, bu da düşündürüyor ki yanlışlıkla yapılan bir hareket değil. Marvel’ın pazarlama stratejileri olarak yorumlansa da halen kesin bir şey yok ortalıkta.

Artık olabilirlikte değil, Kevin Feige filmin ismini onayladı