OyunGüncel

Spider-Man Oyunundan E3 İçin Tanıtım Videosu Yayınlandı

Insomniac Games tarafından geliştirilen ve uzun zamandır beklenen açık dünya Spider-Man oyunundan E3 için yeni bir tanıtım fragmanı yayınlandı.

Spider-Man yaşam tarzı ve hareket mekanikleriyle birçok karakter arasında belki de oyun dünyasına en iyi ayak uydurabilecek karakterlerden birisi. Oldukça sevilen ve popülaritesi günden güne artan köklü bir karakter olması da bu duruma eklenince oyun yapımcısı firmalar bu tarz bir karakterin oyununu yapmak istiyor.

Ki hali hazırda Spider-Man‘ın 1980’li yıllardan beri farklı platformlar üzerine yapılmış 40’dan fazla oyunu var. Platform türündeki oyunlara olan yatkınlığına karşın Spider-Man, açık-dünya türündeki oyunlara da oldukça yatkın. İlk olarak 2000 yılında Spider-Man ismi ile yapılan ve karakterin ilk  açık-dünya olan oyunu, daha sonrasında bu tarz ile yapılacak birçok oyuna farklı yönlerde öncü olmuş bir oyundu.

Ardından gelen ve oldukça sevilen oyunların üstüne ise The Amazing Spider Man serisi mekanikleri ve yenilikçi oynanış tarzı ile bazı yönlerden olumsuz olarak eleştiriler alsa bile beğenilmişti. Son olarak ise geçen sene duyurulan ve büyük ses getiren bir Spider-Man oyunu hayranların karşısına çıkarılmıştı. Oyundan gelen görseller ve ilk tanıtımlar ile oyunun şimdiye kadar çıkarılmış en iyi süper-kahraman oyunu olacağı düşünülüyordu. Oyunda gördüğümüz kahramanımızın kostümünü daha önce görmemiştik ve birçok hayran bu kostümü oldukça beğenmişti. Ve geçen sene düzenlenen E3‘de ise bir oynanış tanıtımı yayınlanmıştı. beklentiler yükselmeye devam ederken oyun için eleştiri alan tek kısım sadece Playstation 4 üzerine çıkacak olmasıydı.

İlgili Yazı: Venom Filminde Spider-Man’i Görebilecek Miyiz?

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen E3 pek iyi izlenimler toplayamamasına rağmen Insomniac Games tarafından yapılan Spider-Man oyunu için gelen tanıtım hayranların beğenisini topladı ve beklentiyi arttırdı. Vulture, Rhino, Electro gibi süper kötüleri daha önce görmeye alışık olmadığımız bir şekilde gördüğümüz tanıtım, bizleri oyunun hikayesi hakkında da fikir sahibi yapabiliyor. İçinde dövüş mekaniklerine de yer verilen tanıtımda Peter Parker‘ı yine espritüel kişiliği ile görüyoruz. Dövüş mekanikleri ise oldukça iyi duruyor. Süper-Kahraman oyunlarının son zamanlarda mobile taşınması ile birlikte bu oyunun bu duruma bir son verileceği düşünülüyor. Oyunun 7 Eylül 2018’de piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Etiketler

Emir Ali

Günün çoğunluğunu Scorpions dinlerken Geek alemlerinde takılıp geçiren insan, ya da onun gibi bir şey.

Want to buy the best fake watches? Only we have the best price and quality - perfectwatches.io

Başa dön tuşu
Kapalı