FilmGüncel

Sony ve Marvel’ın Spider Man: Homecoming İle Atacağı 3 Hatalı Adım

Hepimiz bu ayın 7. gününü iple çekiyoruz, yayınladıkları fragmanlar ve Tom Holland hakkındaki videolar, sahne arkası görüntüleri. Evet, Spider Man: Homecoming. Gerçekten güzel bir iş çıkartmışlar gibi görünüyor. Bildiğiniz üzere şuana kadar Örümcek Adam, Sony’nin pençesinde kıvranıyordu. Film haklarına çökmüşlerdi fakat anladılar ki olmuyormuş, gittiler Marvel’ın kapısını çaldılar. Marvel Reyiz “tabi hay hay” diyerek işe dahil oldu. İki taraf için de gayet karlı bir iş. İşin maddi boyutu bir yana Spider Man’ı sinematik evrene dahil etmenin en iyi yolu: “Iron Man”. Peter ona hayran, neden olmasın. Elbet ki filmin kötü olacağını aklımızın ucundan dahi geçirmiyoruz çünkü Marvel işin işinde fakat bir nevi, ufak tefek, anladınız ya endişelerimiz var..

1- Açıkcası bu hamle, Marvel’ın sinematik evrenine dahil edilmesi olayı maddi açıdan gayet kârlı bir şey. Bu güzel bir şey, hani bi derdimiz yok fakat bizi düşündüren şey ikili arasındaki ilişki. Hani Spider Man ve Iron Man. Peter’ın Tony Stark’ı kendine akıl hocası olarak örnek aldığını hepimiz biliyoruz. Aşırı bir hayranlık, sevgi ve saygı karışımıyla yaklaşan Peter’a hani hatırlarsınız belki Iron Man 3’de Harley adındaki bir çocuk vardı, ona davrandığı gibi davranıyor. Tamam hani Tony’nin iyi bir espri anlayışı var ve bu Tony ile Peter arasındaki ilişki az da olsa komiklik katacaktır. Ama abi Spider Man daha fazla saygıyı hakediyor. En azından bence…

Sony ve Marvel'ın Spider Man: Homecoming İle Atacağı 3 Hatalı Adım - Geekrobats

2- Spider Man’in diğer Marvel karakterleriyle yer alacağını düşünmek böyle bir heyecanlandırıyor insanı. Bundan rahatsız olmamız zaten anlamsız olurdu fakat tamam sinematik evrene dahil ediceksiniz, gözümüze sokmayın. Marvel’ın kendi Youtube kanalında yayınladığı fragmanda (kardeş payı yapmışlar bir Marvel bir Sony yayınlamış) Marvel çok göze batıyor. Hani “Bakın biz varız, görüyonuz mu, biz biz Marvel” diyormuş gibi geldi. Fakat Sony’nin yayınladığı fragman daha güzel geldi bana, Marvel’ın varlığını gösteriyor ve bir şey öne çıkartma ihtiyacı olmaksızın gerçek anlamda bir fragman. Tabi ki bunlar benim şahsi, kişisel düşüncelerim.

Sony ve Marvel'ın Spider Man: Homecoming İle Atacağı 3 Hatalı Adım - Geekrobats

3- Son olarak Sony kaynaklı bir sorun var Venom -şu siyah şey, beyaz çizgili falan, zebra değil hem onlar beyaz ve siyah çizgili neyse- meselesi. Hepimiz Tom Hardy’nin -o da hani şu Max olan, Mad Max, ha işte o- Venom için seçildiğini duyduğumuzda çok sevinmiştik. Ya sonra da Eddie Brock’un Tom Holland’ın Spider Man’i ile buluşmayacağını hatırladığımızda bir nebze üzmüştü. Neyse Venom filmi de 2018’in ilk ayında vizyona girecek.

Sony ve Marvel'ın Spider Man: Homecoming İle Atacağı 3 Hatalı Adım - Geekrobats

Son olarak fragmanları şöyle bırakıyorum, yorum sizde. Düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.


Sony‘nin yayınladığı Spider Man: Homecoming fragmanı


Marvel‘ın yayınladığı Spider Man: Homecoming fragmanı

Etiketler

Veli Tekin

Her şeyden biraz biraz anlayan, araştırma yapmayı seven ve pes etmeyen bir kahve tiryakisi. Sade ve şekersiz. Ve biraz da çikolata. Anladınız siz

Want to buy the best fake watches? Only we have the best price and quality - perfectwatches.io

Başa dön tuşu
Kapalı