Sonic the Hedgehog'un Yeniden Tasarımı Yüksek Fiyata Mal Oldu - Geekrobats

Sonic the Hedgehog’un Yeniden Tasarımı Yüksek Fiyata Mal Oldu

Şu an kur değerleri hakkında bir fikrim yok, ama Sonic‘in yapımcıları bir şekilde para bulmayı başarabilirlerse iyi olur. Çünkü söylenene göre, yeniden yapılan tasarım biraz pahalıya patlamış. Bir video oyununu uyarlaması olacak film, Kirpi Sonic (Sonic the Hedgehog), geçtiğimiz zamanlarda filmin ana karakterinin görsel efektlerini yeniden yapınca, bu onlara biraz pahalıya mal olmuş. Ama belki de tahmin edildiği kadar çok değildir.

Filmin ilk fragmanı ardından yapılan haykırışlar ve ters tepkiler neticesinde, Paramount filmin çıkış tarihini erteledi ve yönetmen Jeff Fowler hayranlara, tasarımın değiştirileceği üzerine söz verdi. Şu sıralarda çıkan son fragman ile de yapılan değişiklikleri görmüş olduk. Ve fragman çıktığında ise, tüm bu işin ne kadar paraya mal olmuş olabileceğini merak ettim tabi ki. Öğrendiğimiz kadarıyla iskelet sisteminin değişimi, güzel bir diş bakımı ve bir çift eldiven 5 milyon dolara mal olmuş.

Sonic the Hedgehog'un Yeniden Tasarımı Yüksek Fiyata Mal Oldu -Geekrobats

Tabi bu IndieWire’ın haberine göre, ki onlar filmin yeni tasarımını 5 milyondan biraz daha az bir meblağa sabitleyerek işi yapmış olan, filmin yapımıyla içli dışlı olan biriyle konuşmuşlar. Ki bu hiçte ucuz değil, filmin 90 milyonluk bütçesinin %5.5’ini kapsıyor, hiç de küçümsenecek bir rakam değil. Her ne olsa da, filmin makul bir bütçesinin olması ve yeni tasarımı filme yedirebilmek için filmin çıkış tarihini ertelemiş olmaları, 5 milyonun o kadar da kötü olmadığını gösteriyor.

Bir diğer tarafta ise, yeni  tasarımın 35 milyon dolara yapıldığını söylüyorlar ki bu da bütçeyi bir anda 125 milyon dolara zıplatıyor. Tıpkı IndieWire’ın da bahsettiği gibi, bu söylemdeki meblağa çok aşırı bir rakam, 35 milyon dolara yapılmış olması biraz fazla uçuk bir ihtimal. Tabi, stüdyonun planı dışında harcanan bu 5 milyon yine de yüksek bir rakam.

Fakat bu 5 milyon dolar harcamasıyla, Sonic hayranlarının takdiri kazandılar. Hayranlar seslerinin duyulduğunu ve yapımcıların gözünde bir anlam ifade ettiklerini hissettiler. Ben açıkçası bu filmin gişede kötü bir rakam yapacağını düşünmüyorum. Çünkü hayranları dinlemeleri, birçok kişinin saygısını kazandırdı. Hiç gitmek istemeyen bile sırf saygısından gidip filme bir göz atar.

Kaynak=Cinemablend.com

Bir önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz ve bu haber ilginizi çekebilir.