Bizim Hikaye

Bizim Hikaye’nin İlk Fragmanı Yayınlandı

2011 yılında başlayan ve 7 sezondur devam eden başarılı ve en popüler yabancı dizilerden biri olan Shameless, Türk uyarlaması Bizim Hikaye ismiyle ekranlarımıza geliyor.

Shameless izleyenleriniz bilir; öyle pek çok bizim ekranlarına uygun bir dizi değil. Hani en azından bir aile televizyon karşısına geçip, ailece bu diziyi izlemez, izleyemez. Fakat uyarlama versiyonu, muhtemelen Shameless’ın hikayesinin temel işleyişinden yola çıkılarak, farklı şekilde ele alınacak. Yani birebir şekilde bir uyarlama dizi beklememek lazım. Ve ayrıca Bizim Hikaye dizisine ön yargı ile yaklaşmak yerine destek verilmesi gerektiğini düşünüyorum (tamam destek vermeseniz de yerin dibine sokmayın) çünkü uyarlama dizilerin artmasını sağlayabilir. Neredeyse hepimiz klasik aşk dizilerinden sıkıldık, yeni diziler, yeni senaryolar gerekiyor Türkiye televizyonuna. Destek gördüğü taktirde uyarlama dizilerin artabileceğini, yeni senaryolara yönelinebileceğini unutmayalım.

Shameless Türk uyarlaması Bizim Hikaye‘nin ilk fragmanı daha yeni Fox’da yayınlandı. İzleyenlerin dikkatini çektiğini söyleyebilirm, çok bi’ tepki topladı. Shameless’la birebir olmayacağını unutmamak gerekir, diziyi Türkiye standartlarına göre tabiri caizse yontacaklar. Fragmanı şöyle bırakıyorum, yorum sizin: