Doomsday Clock

SDCC’dan Doomsday Clock Bilgileri!

Kasım ayında yayınlanacak ve 12 sayıdan oluşacak Doomsday Clock, DC evrenindeki bir çok soruyu cevaplayacak. San Diego Comic Con’da Geoff Johns hikaye hakkında konuştu. İşte söyledikleri, hikayeden görseller ve detaylar!

SDCC'dan Doomsday Clock Bilgileri! - Geekrobats

“Şimdiye kadar yaptığım her şeyden çok farklı bir hikaye.” diyen Johns, heyecanlı olduğunu dile getirdi.

“Gary ve benim şimdiye kadar yaptığımız hiçbir şeye benzemiyor. Yapım sürecinde detaylara çok odaklanıyoruz; yapmaya çalıştıklarımızdan ve başarmaya çalıştıklarımızdan dolayı detaylara odaklanmak zorundayız.”

“Paneller hakkında bir saat konuştuğumuz oluyor. Bu normal bir çizgi roman kitabı değil, bu şimdiye kadar yapmadığımız bir şeyi yapma şansımız ve sadece şu an anlatabileceğimiz bir hikaye. Riskli bir hikaye ve bu hikaye ile meydan okuyoruz, bunu seviyorum.”

“DC evreninin ne olduğu ile ilgili önemli şeyler var; kahramanlara bakış açılarımız, dünyanın günlük düzeni ve özellikle DC’deki bu kahramanların bana verdikleri ve, umarım, size de verdikleri. Kitap bunlar hakkında. Kitap aslında bunların hepsinin bir kutlaması; 1938’deki Action Comics #1’den itibaren bugüne kadar olan her şeyi içine alan bir kitap ve DC evrenini 12. sayı ile yarına yönlendiren bir kitap.”

“Görmenizi heyecanla beklediğim birçok şey var ama özellikle sevdiğim bir sahne var: Kendi dünyasının en zeki adamının diğer dünyanın en zeki adamı ile konuştuğunu görmeye bayılıyorum ve DC’nin en zeki adamı Lex Luthor.”

SDCC'dan Doomsday Clock Bilgileri! - Geekrobats

Superman’in hikayedeki rolü sorulduğunda Johns’un cevabı “Superman hikayenin kendisi.” oldu.

“Hikaye Doctor Manhattan’ın da ötesine gidiyor çünkü bu hayatımızda bir kere anlatabileceğimiz bir hikaye bu yüzden elimizden geldiğince iyi anlatacağız.”

SDCC'dan Doomsday Clock Bilgileri! - Geekrobats

12 sayılık hikayenin aylık olarak 1 sayısı yayınlacak. Hikaye DC evreninin 1 yıl ilerisinde geçecek. 12. sayı ile DC evreni olaylara yetişmiş olacak.

Panelde, “Who watches the Watchmen?” (Watchmen’i kim izliyor?) yazılı ve Justice League üyelerinin öne çıktığı bir resim yayınlayarak damga vurdular.

SDCC'dan Doomsday Clock Bilgileri! - Geekrobats

Ve bu panelde hikayeden görseller de yayınlandı:

Geoff Johns’un yazdığı, Gary Frank’in çizdiği ve Brad Anderson’ın renklendirdiği Doomsday Clock’u heyecanla bekliyoruz!

  1. İyi hızlı haberini yapmışsınız, çeviri de fena değil. Ben ingilizcesini okumuştum

Yoruma kapalı.