Russolar Thanos'un Hasarlı Kolunu İyileştirip İyileştiremeyeceğini Açıkladı - Geekrobats

Russolar Thanos’un Hasarlı Kolunu İyileştirip İyileştiremeyeceğini Açıkladı

Avengers Infinity War filminde Thanos parmağını, evreni “Dengelemek” adına şıklattığında bunun bir bedeli vardı, bunlar sadece toza dönüşen insanlar için değil, aynı zamanda Thanos’un kendisi içinde geçerliydi.

Avengers: Infinity War filminde Thanos’un sol kolunun ağır bir şekilde yaralanması ve Sonsuzluk Eldiveni‘nin çok büyük hasara uğraması bu bedeller arasındaydı. Bazı insanlar onun bunları düzeltmesi için sadece sonsuzluk taşlarının gücüne ihtiyacı olduğunu ve buna da zaten sahip olduğunu söylüyor. Ancak filmin yönetmenleri olan Russo Kardeşler durumun bu olmadığını söylüyor.

Geçtiğimiz hafta filmin dijital olarak yayınlanmasının ardından Russo Kardeşler Twitter’da film hakkında bazı sorulara yanıt verdi. Hayranların sorduğu sorulardan bir tanesi de Thor‘un kendisine saldırdıktan sonra kendisini iyileştirdiği gibi, yaralanan kolunu ve ağır hasarlı olan Sonsuzluk Eldiveni‘ni, Sonsuzluk Taşları sayesinde yeniden düzeltip düzeltemeyeceği ile ilgiliydi. Russolar‘ın bu soruya cevabı ise “Belki” oldu.

“Belki, ancak taşların gücünü kullanmanın bir bedeli var.” -Russo

Taşların kullanımının bir bedel karşılığında olduğu filmin içerisinde saklamadığı bir gerçek. Ruh Taşı‘nı almak için Gamora’yı feda ettiğinde, her taşı almak için bedel ödemesi gerektiğini gösteren bu filmde başka taşların da her kullanımının bir bedel karşılığı olacağı durumu şaşırtıcı olmaz.

Yönetmenler, “Thanos, taşların gücünü, eldiveni ve kolunu onarmak için kullanabilir ancak belli bir hasar kalıcı olacaktır.” dedi.

Tabii ki bu hasar fiziksel değil de daha çok duygusal bir hasar da olabilir. Thanos, parmağını şıklatmasından sonra Ruh Taşı‘nın içerisine girdi ve küçük Gamora ile karşılaştı. Gamora’nın ona bunların neye mal olduğunu sorduğunda ise “Her şeye” demesi bu bedeli kabul ettiğini gösteriyor. Joe Russo verdiği bir röportajda bunun Thanos’un suçluluğunu temsil ettiğini ve bu bedelin bununla kalmayabileceğini söylüyor.

İlgili Yazı: Infinity War Yönetmeni Joe Russo’dan Ruh Taşı Açıklaması

Thanos kendi içerisinde çok karmaşık bir karakter, yaşadığı suçluluğa rağmen yapması gerektiği şeye çok içten inanıyor ve bunun için her şeyi göze almış biri. Suçlulukla nasıl baş etmeye çalışacağını bir sonraki filmde hep birlikte göreceğiz. Kahramanlarımız Thanos‘un suçluluğunu fark edip bunu kullanacaklar mı? Yoksa çok farklı bir yön mü izleyecek film hep birlikte göreceğiz.