Batman

Robert Pattinson’a Göre Batman Bir Süper Kahraman Mı?

Gelecek The Batman Filminde Pelerinli Süvariyi Oynayacak Olan Robert Pattinson, ‘Today’ ile yaptığı Röportajda Batman’in Süper Kahraman Olmadığını Söyledi.

Bir süper-kahramanı süper yapan etmenler nelerdir? Süper güçleri mi? Dramatik hikayesi? Bir kuralının olması? Kostüm? Belki de sadece bir pelerin? Siz ne düşünüyorsunuz bilmem ama yeni Pelerinli Süvarimiz Robert – ve belli bir kesim insan – Batman’in bir süper-kahraman olmadığını söylüyor. Süper kahraman olması için süper güçlere, sihirli güçlere sahip olması gerektiğini savunuyorlar. Çünkü onun hiç gücü yok – o sadece Bruce Wayne. Çok parası olan, zeki bir adam.

Robert Pattinson DC’nin karakterlerinden biri olan Batman karakterine, gelecekte çıkması planlanan The Batman filminde hayat verecek. Matt Reeeves’ın filmi, daha suç filminde olan, Pelerinli Süvari’nin dedektiflik yönünün daha ön planda olduğu bir film. Robert, ‘Today’ ile geçtiğimiz günlerde bir röportaj yaptı. Willie Geist, Robert ile The Lighthouse ile ilgili konuştu, Twilight ününün ortadan kalkmaya başlamasını da konuştuktan sonra sıra The Batman‘e geldi.

İşte konuşma da böyle oldu;

Willie Geist: Batman hakkında san bir şeyler sormama lazım. Teklif geldiğinde ne düşündün? Bir süper kahraman olmak istiyor…

Robert Pattinson: Batman bir süper-kahraman değil. [güler]

Willie Geist: Dur bir dakika! [güler] Bundan nasıl eminsin?

Robert Pattinson: Biraz ilginç, ben hep tereddüt ettim. Şöyle düşündüm hep, ‘Bu sayılmaz, kahraman olmak için süper güçlere, büyülü güçlere ihtiyacın var..,’

Willie Geist: Yani, bir pelerini var, gayet iyi bir başlangıç bence.

Robert Pattinson: Evet, pelerini var. Hakkını yiyemem

Düşünceleriniz? Kendisi bu şekilde düşünen ilk kişi değil, Reddit’de birçok insan böyle düşünüyor. Fakat kendisi yeni Batman ve bu düşünceleri biraz ilginç kaçıyor.

Batman

Geçtiğimiz ay Robert New York Times ile konuşurken, süper kahraman rolü oynamak isteyen oyunculara şüpheli yaklaşmalıyız bence, her zaman ilginç bir şey var bu durumda, dedi ama bakın şimdi kendisi bu süper-kahraman oldu.

“Ama Batman bir süper-kahraman değil. Karmaşık bir kişilik. Hiç gerçek bir kahramanı oynayabileceğimi sanmıyorum — Her zaman yanlış giden bir şeyler olur. Sanırım bunun nedeni bir gözümün diğerinden daha küçük olmasından kaynaklanıyor.”

Göz boyutunu bir kenara koyarsak, Robert süper-kahramanlar hakkında konuşuyordu ve ‘Today’ ile konuşurken Batman’in süper-kahraman olmadığını savundu, çünkü süper-güçlerden yoksundu — ama bu tabi radyoaktif bir örümcek tarafından ısırılmayı kapsıyordur. Ve kesinlikle Superman, Wonder Woman ve Thor bu kategoridedir.

Ama ya Demir Adam gibi biri için? Zekasını kullanarak kıyafetini ve tüm bu cihazlarını yaparak kendi süper kahraman kimliğini oluşturdu, tıpkı Batman gibi. Düşündüğünüzde Black Widow ve Hawkeye sadece şansızlar. İyi dövüş yeteneklerinin olmasının yanında süper-güç sahibi değiller. Bu tanıma göre süper-kahraman değiller o zaman.

Süper-kahraman olsun ya da olmasın, Robert birçok karakter ile birlikte Batman rolünü canlandıracak. Zoe Kravitz Catwoman rolü ile gelirken onu; Paul Dano The Riddler rolü ile, Colin Farrell The Penguin rölü ile, Andy Serkis Alfred Pennyworth rolü ile, ve John Turturro Carmine Falcone rolü ile takip ediyor.

Rober Pattinson röportaj vermediği zamanlarda Batman olmak için aldığı eğitimler ile meşgul. Film 25 Haziran 2021’de çıkması planlanıyor. Peki bir süper kahraman mı? Sizin kararınız.