GüncelDizi

Rick and Morty’nin 4. Sezonu Kasım Ayında Yayınlanacak!

Adult Swim’in beğenilen animasyon dizisi Rick and Morty, Kasım 2019’da 4. sezon galasıyla birlikte geri döneceğini açıkladı. Dan Harmon ve Justin Roiland tarafından yaratılan Rick and Morty, 2013 yılında yayınlanmaya başlamış ve daha ilk sezonuyla çevresine birçok hayran toplamıştı. Çılgın bilim adamı Rick Sanchez’in ve umutsuz torunu Morty’nin (ikisi de Roiland tarafından seslendirildi) boyut atlamalı maceralarına odaklanan şov, çılgınca yaratıcı hikaye anlatıcılığını, tuhaf karakterleri ve Harmon’ın zihninin derinlerinden gelen koyu bir mizah içeriyor.

Başlangıçta kült bir başarı olan Rick and Morty kısa süre sonra, 18-34 demografisinde komedi dizileri sıralamasında TV’de 1. sıralamayı elde etti . Maalesef, bir süredir üçüncü sezon, dizinin son sezonu gibi görünüyordu, çünkü yapımcılar Harmon ve Roiland kendilerini sözleşme müzakerelerine gömülü bulmuşlardı. Bununla birlikte, bu sözleşme sonunda çözüme kavuştu ve Mayıs 2018’de Rick and Morty 70 yeni bölüm onayı aldı. O zaman, hayranların gelecek sezon için ne kadar bekleyecekleri bilinmiyordu ve gerçekten de pek çoğu Harmon ve Roiland’ın yavaş yapım süreci nedeniyle çok uzun bir süre bekleyeceklerini tahmin ediyorlardı.

Bununla birlikte izleyenler, Adult Swim, 4. sezonun gala tarihini açıkladığı için Rick and Morty’nin geri dönmesi için sonsuz bir süre beklemelerinin gerekmeyeceğini bilerek sevinebilirler. Ayrıca Adult Swim twitter hesabından bir video duyurusu da paylaştı:

Sezon 4’ün prömiyer tarihi şimdi Kasım ayı için belirlenmiş olmasına rağmen, Rick and Morty, 2017’de 1 Nisan Şaka Günü’nde 3. sezonun yayınlanmasından aylar önce 1 bölüm paylaştığı gibi bu sezon için de sürpriz bir bölüm yayınlaması tamamen mümkün. Sezon 4’ün kaç bölüm içereceği henüz belli değil ancak yeni sezonun 10 bölümden daha uzun olabileceği söz konusu değil. (sezon 1; 11 bölüm, sezon 2 ve 3 ise; 10 bölüm sürmüştü).

Rick and Morty hayranları, iki yıllık bir aradan sonra yeni sezona kavuştukları için bölümlerin, yüksek kalitesini koruyacağından emin olabilirler. En azından, Harmon ve Roiland’ın daha iyi bölümler sunabilmek için zamana ihtiyacı oldukları mazereti söz konusu olamaz. Tabii ki, bir noktada o ikisinin bile fikirleri tükenecek, ama umarım 70 tane daha güzel bölüm sunmak için yeterli fikirleri vardır.

Son makalemize göz atmayı unutmayın.

Kaynak: Screenrant

Etiketler

Selahattin Genç

Boş zamanının bir kısımını bilgisayar oyunları oynayarak veya dizi izleyerek geçiren birisi. Merak duyduğu ve sizlerin de öğrenmesi gerektiğini düşündüğü konuları elinden geldiğince yazmaya çalışan bir editör.
Başa dön tuşu
Kapalı