Pokemon 20. Yılı Şerefine Yeni Bir Pokemon Filmi Geliyor - Geekrobats

Pokemon 20. Yılı Şerefine Yeni Bir Pokemon Filmi Geliyor

Pokemon, geçen sene temmuz ayında yayınladığı oyunuyla ölmediğini göstermişti bizlere. Oyun bence çok güzeldi, hile yapılmadığı süre insanları harekete teşvik ediyor ve aynı kafadan olan insanları kaynaştırıyordu, mekan sahipleri de Lux atarak insanları oraya çekebiliyorlardı. Bir süre herkes tarafından oynanan, böyle bilgisayar başından kalkayanları sokaklarda koşturan oyun diğerleri gibi hileler nedeniyle mahvoldu. Hileler sayesinde sürekli pokebal toplayıp, dünyanın bir yerinden diğer yerine ışınlanıyorlardı. En enderlerini yakalayıp, çevredeki arenaları ele geçiriyorlardı, rekabet yok böylelikle yok oldu. İlk birkaç ay çok iyi bir oyuncu kitlesi olan, dünyaca ünlenen bu oyunun havası 2 aya sönmeye başladı. Ha, oyunu kimse oynamıyor mu, oynuyor fakat ilk zamanlardaki gibi değil. Böyle yoğunluktan server çöküyordu, server çöktüğünde kafanı kaldırdığın anda tüm Pokemon Go oyuncularını tanıyabilirdun. O hüzünle karışık, sinirli suratlardan oyunu çökenleri çok rahat anlayabilirduk. Ay çok konuştum neyse asıl konuya gelirsek:

Pokemon 20. yılının şerefine yeni bir anime çıkarıyor. Bunu ilk öğrendiğimde aklıma nedense o jenerik müziği geldi: “Pokemon gotta catch ’em all”. Her neyse bu konu hakkında her yıl ortaya çıkan yeni bir film çıkaracağı haberine alışığız fakat bu sefer net. 2018’i işaretlemişler artık, “Comicbook.com” üzerinden bulduğum bu habere göre ismi “Pokemon: I Choose You” olacakmış. Birkaç değişiklik olacakmış, Misty ve Brock yokmuş, hangi akıllı insan Misty ile Brock’u Pokemon camiasından silmeye kalkar anlamış değilim. Neredeyse her yerde onları da görüyorduk.

Pokemon 20. Yılı Şerefine Yeni Bir Pokemon Filmi Geliyor - Geekrobats
Misty ve Brock
Pokemon 20. Yılı Şerefine Yeni Bir Pokemon Filmi Geliyor - Geekrobats
Souji ve Makoto

Ash ve Pikachu’nun 21. yılına girecekleri filmde Misty ve Brock’un, Souji ve Makoto isimli karakterlerle değiştirilecek olmaları da bir hayli üzücü doğrusu. Açıkcası değişikliğin iyi olacağına inanan biriyim fakat anladığım kadarıyla Misty ve Brock’u tamamen silecekler gibi duruyor.  Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyoruz ve yorumlarınızı bekliyoruz.

Ayrıca film için ise birkaç ay öncesinden, 1 Mart’da yayınlanmış Pokemon: I Choose You teaserını şöyle bırakayım, görmeyenler de görmüş olur böylelikle:

Yoruma kapalı.