OyunHakkında Her Şey

PlayerUnknown’s Battlegrounds – PUBG Hakkında Her Şey

2017’de PlayerUnknown’s Battlegrounds, daha çok bilinen ismi ile PUBG, kısa süre içerisinde birçok oyuncuya erişmeyi ve Battle Royale oyun dünyasına damgasını vurmayı başardı.

PUBG, Battle Royale oyun türü ile günümüzde moda oldu ve birçok yeni oyunun öncüsü olmayı da başardı. PUBG’nin ardından art arda çıkan Battle Royale oyunlarının en büyük örneklerden biriyse Fortnite diyebiliriz. Şu an ki konumuz olan PUBG’den sapmadan devam edelim.

Oyun şu ana değin birçok aşamadan geçdi ve 10’dan fazla güncellemeye tanık oldu. İlk çıktığı zamanlar çok fazla sorunu olan bu oyunu, yapımcılar getirdikleri güncellemeler ile oyunu ayakta tuttu ve daha da oynanacak hale getirdiler. Her geçen gün daha da gelişen PUBG en çok oynan oyunlar arasında hala yerini koruyor.

Optimizasyon sorunlarıyla çok fazla karşılaşılan bu oyun, eskisine göre daha iyi bir hale geldi. İlk çıktığı zamanlarda alanlar bunu çok iyi bilir, ilk çıktığında oyuncuları zor durumlara sokabiliyordu. Lakin güncelleştirmeler ile bu sorun ortadan kalktıktan sonra oyuncu sayısı katlanarak arttı. Oyunculara göre başlangıçta yaşanan en büyük sorunlardan biri ise render sorunuydu. Neyse ki şu an bu sorun hakkında en ufak bir şikayet dahi bulunmamakta.

PlayerUnknown's Battlegrounds - PUBG Hakkında Her Şey - Geekrobats

Minimum Sistem Gereksinimleri

İlk günden beri oyunun en çok eleştiri alan yönlerinden biri optimizasyon ve buna bağlı olarak performans oldu. Erken erişim sürecinin ilk dönemiyle kıyaslandığında oyunun performansı ciddi anlamda gelişme gösterse de eleştiriler halen devam etmekte. Oyunun minimum sistem gereksinimleri aşağıdaki gibi ancak oyundan akıcı bir performans elde etmek için bunun en az bir gömlek üstü bir sisteme sahip olmak gerekiyor.

İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1 işletim sistemi
İşlemci: Intel Core i3-4340 / AMD FX-6300 işlemci
Bellek: 6 GB RAM
Ekran Kartı: nVidiaGeForce GTX 660 2GB / AMD Radeon HD 7850 2GB
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 30 GB ve üzeri

PUBG Haritaları ve Oynanış

Oyun içerisinde başlarda “Erangel” isminde tek bir harita bulunuyordu, daha sonra oyuna bir çöl haritası olan “Miramar” haritası eklendi. Çok yakında da “Savage” isminde 4×4 ölçülerinde olan bir harita da oyuna eklenecek, bildiğiniz üzere diğer iki harita 8×8 ölçülerinde. Yeni eklenecek harita, diğer haritaların 4’de 1’i büyüklüğünde olacak.

PlayerUnknown's Battlegrounds - PUBG Hakkında Her Şey - Geekrobats

Ayakta kaldığınız her an savaşacaksınız, her adım attığınız yerde silah, cephane ve çeşitli eşyalar bulacaksınız. 100 kişi ile başlayan bu oyunda tek amacınız en son ayakta kalan olmak, bu yüzden çok iyi bir nişancılığa, mermilerinizi çok iyi kontrol etmenize, taktiksel düşünmenize ve tuzak kurma beceriniz olması gerekiyor. Uçak ile haritanın herhangi bir noktasına inebilirsiniz lakin eşyaların sizi hayatta tutacağını unutmamanız gerekiyor. Bu yüzden eşya toplayabileceğiniz en iyi yere inmek sizin yaşayan son kişi olma olasılığınız arttırıyor.

PlayerUnknown's Battlegrounds - PUBG Hakkında Her Şey - Geekrobats

Haritanın üzerinde size güvenli bölgenin ne zaman küçüleceğini gösteren bir gösterge bulunmakta, bu göstergeyi devamlı bir şekilde kontrol etmeniz gerekiyor. Her güvenli bölge küçüldüğünde sizi daha küçük bir alana atacak fakat güvenli bölgeye belirtilen zaman içerisinde girmeyi başaramazsanız oyun sizin için oracıkta biter. Güvenli alan küçüldükçe daha kısıtlı, küçük bir alanda savacağınız için etrafınızı daha dikkatli analiz etmeli ve incelemelisiniz. Haritada sadece 2 kişi kaldığınızda, bu güçlü olanların ayakta kaldığı arenada en zorlandığınız anlardan biri olacak. Siz tek bir kişiyi o sizi ararken arıyorsunuz ve ikiniz de aynı haritada o ana dek en iyi oynayan oyuncularsınız.

Kazandıktan veya kaybettikten sonra oyun size katlettiğiniz kişi sayısına ve kazanma durumunuza göre Battle Points (BP) verecek. Bu BP ile her hafta fiyatları sıfırlanan kasaları açarak skin çıkarabilir ve bunları Steam Topluluk Pazarı’nda satışa sunabilirsiniz.

Etiketler

Veli Tekin

Her şeyden biraz biraz anlayan, araştırma yapmayı seven ve pes etmeyen bir kahve tiryakisi. Sade ve şekersiz. Ve biraz da çikolata. Anladınız siz

Want to buy the best fake watches? Only we have the best price and quality - perfectwatches.io

Başa dön tuşu
Kapalı