Peter Dinklage Star Wars'da Rol İstiyor! - Geekrobats

Peter Dinklage Star Wars’da Rol İstiyor!

Game of Thrones yıldızı Peter Dinklage, Star Wars serisinde yer almak konusundaki düşüncelerini açıkladı.

Lucasfilm 2012 yılında Disney tarafından satın alındığından beri hem serinin sekizinci filmi hem de Rian Johnson’in yeni üçlemesiyle çok çok uzaklardaki galaksi emin adımlarla büyümeye devam ediyor. Star Wars gibi, nesiller boyunca çığır açan seriler büyük bir popülerlik ve ticari başarı yakaladıktan sonra bu yapımlarda yer almak isteyen yıldızların da listesi bir hayli kabarıyor.

Şu zamana kadar hatırı sayılır derecede fazla aktör Star Wars‘da rol alabilmek için sözleşme imzalamaya hazır olduğunu belirtmişti. Ki bu aktörler arasında Game of Thrones’da Tyrion Lannister başta olmak üzere birçok karaktere hayat vermiş olan Peter Dinklage de katılmış gibi görünüyor.

Bu isimlerin arasında en dikkat çekenler ise çoğumuzun The Walking Dead dizisinden Rick Grimes olarak tanıdığımız Andrew Lincoln ve Captain America: Civil War filminde Winter Soldier karakterini canlandıran Sebastian Stan var. Ayrıca Tom Hardy, Joseph Gordon ve Daniel Craig gibi isimler de seride cameo gibi daha küçük rollere sıcak bakanlar arasında.

Peter Dinklage Star Wars'da Rol İstiyor! - Geekrobats

Reed Morano, Elle Fanning ve Dinklage geçtiğimiz günlerde Kevin Smith ile yeni post apokaliptik filmleri ‘I Think We’re Alone Now’ için masaya oturdu. Ve The Force Awakens‘da cameo olarak ufak bir rol almış olan Kevin Smith‘e, Morano’nun Lucasfilm ile olan görüşmesi hakkındaki detaylar ve Star Wars ekibinde yer alıp almayacağı soruldu ancak yönetmen çıkan iddiaları reddetti.

Bunun  üzerine Peter Dinklage “Ben sadece ufak bir rol istiyorum!” diyerek alaylı bir yorum yaptı. Tabii Dinklage‘in yorumu, Morano  yaptıkları görüşmeyi android sesleri çıkartıp ‘Tanrım! Şuan oyuncu seçmesindeyim!’ diyerek yarıda kestiği için yapılan bir espiri de olabilir. Lakin bu Dinklage’ın Star Wars’da yer almak istediği hakkındaki dedikoduların oluşmasına sebep oldu.