Peter Dinklage, Game of Thrones'a Veda Ediyor - Geekrobats

Peter Dinklage, Game of Thrones’a Veda Ediyor

Game of Thrones dizisinde, Tyrion Lannister karakterini canlandıran başarılı aktör Peter Dinklage, dizinin geleceğinde yer almayacak.

2019 yılında çıkacak Game of Thrones’un final sezonu ile birlikte sevdiğimiz karakterlere veda edeceğiz. Veda edeceğimiz karakterler arasından Tyrion Lannister rolünü canlandıran Peter Dinklage, ortaya çıkan bilgilere göre 2020’den sonra yayınlanması planlanan yan hikayesinde de bulunmayacak.

Tyrion Lannister karakterine hayat veren oyuncu geçtiğimiz günlerde Sundance Film Festivali’ne katıldı ve burada Variety‘nin sorularını cevapladı. Konunun Game of Thrones’a gelmesi üzerine, Dinklage duygusal ve anlamlı sözler sarf etti.

“Artık bitme zamanı geldi. Sadece bizim için değil hikaye açısından da bitirmek için harika bir zamanlama. Bazen diziler gereğinden uzun süre devam ediyor. İster istemez eski kalitesini kaybediyor. Ne kadar acı olsa da yolumuza devam etmemiz gerekiyor. Bu da işimizin üzücü kısmı. Harika insanlarla tanışıp onlarla aylar geçirme fırsatı yakalıyorsunuz. Sonra yola devam etme zamanı geliyor. Bu ister istemez kalbinizi kırıyor.”

Game of Thrones‘un bitişiyle başlayacak olan yan hikayeler dizinin uzamasına sebep olacak ve daha iyi anlatılmasına yardımcı olacak. Final hakkında oyuncuları söylediği şeyler de bizleri fazlasıyla heyecanlandırmaya yetiyor. Ayrıca şu bilgiyi de paylaşmış olalım, Dinklage‘in dediğine göre Game of Thrones final sezonu çekimleri yarılanmış.