Peggy Carter'ın Çocuklarının Sahibi Captain America! - Geekrobats

Peggy Carter’ın Çocuklarının Sahibi Captain America!

Gün geçmiyor ki bir Captain America haberi daha çıkmasın. Teorilerden sonra böyle bir şeyin olacağını az çok tahmin etmişsinizdir. Captain America, Avengers: Endgame yazarları Christopher Markus ve Stephen McFeely göre, Peggy Carter’ın Marvel Sinematik Evrenindeki çocuklarının babası.

Bu yolculuk boyunca onlara katılan Agent Carter’ı, tüm Captain America üçlemesini, Thor: The Dark World’u ve hem Avengers: Infinity War ve hem de Avengers: Endgame’i yaratan yazarlar Markus ve McFeely oldu. MCU ve Captan America ile olan bu uzun geçmiş sayesinde, Steve Rogers’ın rolünü Avengers: Endgame’de sona erdirmek için mükemmel bir uyum sağladılar. Bunu, zamanda geriye gitmesini ve her zaman Peggy Carter ile istediği hayatı yaşamasını sağlayarak yaptılar. Fakat bu olayın sonuçları, Markus ve McFeely, Russo kardeşlerin açıklamalarına katılmadığı için tartışıldı.

Peggy Carter'ın Çocuklarının Sahibi Captain America! - Geekrobats

Steve ile Peggy’nin geçmişinin ne kadar az ayrıntılı gösterildiği göz önüne alındığında Steve’in çocukların babası olduğu inanılabilir. Captain America: The Winter Soldier’de bulunan bilgi parçalarından biri: Peggy’nin gizemli kocası ile iki çocuğu olduğuydu ve THR ile yapılan röportajda Markus ve McFeely, bu çocukların gerçekten Steve’in olduğunu söyledi.

McFeely: Captain America’nın o iki çocuğun babası olması her zaman niyetimizdi. Fakat yine de, zaman yolculuğu boşlukları bulunuyor.

Markus: Bu da süper asker DNA’sına sahip olan iki çocuk olduğu fikrini ortaya koyuyor.

Peggy Carter'ın Çocuklarının Sahibi Captain America! - Geekrobats

Bunu mümkün kılabilmek için filmlerde ellerinden geleni yaptılar, ama Steve ve Peggy’ye tam mutlu aileleriyle birlikte gösteren bir sahne yazmaktan kaçındılar. Bununla birlikte, bu konu hakkında Russolarla aralarındaki çelişkili düşünceler MCU’da hangi açıklamanın gerçekten net olduğunun bilinmesini imkansız kılıyordu.

Sonunda Marvel Studios, Markus ve McFeely’nin hikayesinin Captain America için bu şekilde olduğunu onayladığında, – bu, onun için büyük bir kapalı zaman döngüsünün bir parçası olduğu anlamına gelir. – çıkarttığımız sonuç dünyada süper asker DNA’sına sahip olan iki kişi daha olduğu. Peggy ve Steve’in bir erkek ve bir kız çocukları vardı, ancak yaşları hiçbir zaman belirtilmedi. Her ikisinin de 1950’lerde doğmuş olmaları muhtemeldir, bu da onları 2023 MCU zaman çizelgesinde 80 yaş civarında yapacaktır. Serumun yetenekleri sayesinde biraz daha genç görünüyorlarsa ve eğer gelecekteki MCU filmleri bu yeni olaya değinecekse bu oldukça şaşırtıcı olacak.

Diğer Captain America makalelerimize buradan göz atabilirsiniz.