Onward Trailer: Chris Patt & Tom Holland Büyülü Bir Yolculukta - Geekrobats

Onward Trailer: Chris Patt & Tom Holland Büyülü Bir Yolculukta

Pixar, Onward‘ın ilk resmi fragmanını yayınladı. Son yıllarda, animasyon santrali Pixar devam filmi işindeydi, çünkü son beş filminin dördü (Toy Story 4 dahil), hazırda olan serileri takip ediyordu. Ama şimdi, Pixar en iyi yaptığı işe geri dönüyor: Her yaştan sinemaseverleri büyüleyen orijinal içerik üretme işine. Bu noktada çekilmeyi bekleyen daha fazla devam filmi bulunmadığından izleyiciler önümüzdeki birkaç yıl içinde heyecan verici yeni dünyaları keşfetmeyi bekleyebilirler.

İlk durağımız Onward; Monsters University‘nin yönetmeni Dan Scanlon bu filmde de karşımıza çıkıyor. Film, Marvel Sinematik Evreni yıldızları Tom Holland ve Chris Patt‘ın dünyadaki sihrin olup olmadığını görmek için bir yolculuğa çıkan iki elf kardeşi konu ediyor. Pixar, Onward’ın pazarlama kampanyasına bu hafta bir çift fotoğraf ve poster bırakarak başlamıştı. Konu hakkındaki yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Bu gece 2019 NBA Finalleri’nin 1. Oyunu sırasında, Pixar, Onward fragmanını tanıttı (kesinlikle Toy Story 4 vizyona girmeden birkaç hafta önce). Fragmanı izleyebilirsiniz;

Çoğu Pixar animasyonları fragmanı gibi, Onward fragmanı da ana hikaye hakkında pek bir şey göstermiyor ve bunun yerine filmin dünyasını kurmaya odaklanıyor. Buradaki görüntüler banliyö ve fantezi unsurları, tek boynuzlu atların, ejderhaların, cücelerin ve elflerin yaşadıkları görünüşte normal bir mahallede yaşayan Lightfoot ailesi ile birleşiyor. Filmin atmosferi inanılmaz derecede güzel gözüküyor. Bana sorarsanız fiyatına kesinlikle değecek.

Onward‘da elbette komedi unsuru olacak ama bence asıl film, Pixar’ın her animasyonunda olduğu gibi bir o kadar duygusal ve dokunaklı olacaktır. Holland ve Patt‘ın karakterleri, Ian ve Barney, bir miktar sihir bulma arayışındalar, böylece bir günlerini babaları ile geçirebilirler. Hikaye, filmi kendi yaşam deneyimlerine dayandıran Dan Scanlon için çok kişisel (Scalon’un babası Scanlon ve erkek kardeşi çok küçükken öldü). Umuyoruz ki Onward bir sonraki Pixar orijinal klasiği olabilir ve stüdyonun bildiği şeyleri daha fazla sunabilir.