Film

Nightwing Filminde Görmek İstediğimiz 10 Karakter

Nightwing karakterinin DCEU’da olup olmadığı belli değilken Chris McKay’in bir Nightwing filmi yöneteceği açıklandığında herkes şaşırmıştı. Peki, DCEU’da Nightwing varsa, ne zaman Robin’liği bıraktı? Batman ile araları nasıl? Neden Batman v Superman: Dawn of Justice filminde bahsedilmedi? Aklımızda deli sorular…

Bu soruların cevaplarını filmde öğreneceğimiz gibi bu film ile Batman evreninin başka bir yüzünü göreceğiz. Belki Batman, filmin bir iki sahnesinde olur ama Nightwing kendi halinde takılıp suçluları yakalarken arka planda görünmesi için yardımcı karakterler gerekecek. İşte görünebilecek 10 karakter!

10. Jason Todd

Nightwing Filminde Görmek İstediğimiz 10 Karakter - Geekrobats

Dick Grayson, Batman’in gölgesinden çıkıp kendi kahraman kimliğini oluşturur. İlk başta Batman başka yardımcı istemese de bir süre sonra sorunlu bir çocuk olan Jason Todd’u yanına alır.

Jason’ın DCEU’da öldüğünü biliyoruz. Belki flashback sahnelerinde Dick’in yeni Robin’e tepkisini görebiliriz. Jason’ın Robin ismini taşıması için yeterince iyi olduğunu mu düşünüyor yoksa onun içindeki karanlığı mı görüyor? Belki de Jason Red Hood olarak geri döner ve iki kardeşi dövüşürken görebiliriz.

9. Huntress

Nightwing Filminde Görmek İstediğimiz 10 Karakter - Geekrobats

Helena Bertinelli Batman için biraz aşırıya kaçıyor. Dövüşlerinde fazladan sertlik kullanması ve düşmanlarını ciddi derecelerde yaralaması ile Batman’in kötü yanını birden çok kez gördü ve hatta birkaç kez Gotham’dan kovuldu. Gerçi Ben Affleck’in Batman’inin de dövüşlerinde çok ileri gittiğini, hatta öldürdüğünü düşünürsek DCEU’da işler daha farklı olabilir.

Yine de Huntress Nightwing için daha sert olabilir. Grayson’ın onu sakinleştirmesini, onu kendi kanatları altına alıp yol göstermesini görmek Dick’in artık bir yardımcı değil de kendi kahraman kimliğini oluşturduğunu herkese kanıtlayabilir.

8. Barbara Gordon

Nightwing Filminde Görmek İstediğimiz 10 Karakter - Geekrobats

Batgirl filminin de geldiğini düşünürsek bunun olma olasılığı çok da düşük değil. Yıllardır arkadaş olan, bir birlikte bir ayrı ilişkileri ile Barbara ve Dick kesinlikle iyi bir ikili. DC evreninde kendine yer edinen Barbara, hem Batgirl hem de Oracle olarak daima suçla savaşmıştır.

Flashback olarak yıllarca birlikte savaştıklarını görebiliriz ya da Barbara ve Dick bir davayı çözmek için tekrar bir araya gelebilirler.

7. Alfred Pennyworth

Nightwing Filminde Görmek İstediğimiz 10 Karakter - Geekrobats

Alfred ne kadar Batman’e yardım ediyorsa bir o kadar da Bat-Family üyelerine de yardım ediyor. Dick ilk geldiğinden beri ona şefkatli davranan Alfred’ı filmde görmeyi çok isteriz.

Bir telefon görüşmesinde olabilir, ya da Alfred Dick’in yaralarıyla ilgilenirken ona meşhur hayat derslerinden verebilir. Flashback veya günümüz, Alfred mutlaka olmalı!

6.  Donna Troy

Nightwing Filminde Görmek İstediğimiz 10 Karakter - Geekrobats

Teen Titans kurulduğundan beri Dick ve Donna’nın yakın bir ilişkisi olmuştur. Hiç aşmadıkları bir çizgi ile romantizme geçmeseler de ikilinin yakın arkadaşlığı herkesi etkilemiştir. Donna ile kardeş ilişkisine sahip olan Dick, Donna’yı en yakın arkadaşlarında biri olarak görmüştür.

DCEU’da Wonder Girl, sonradan ise Troia ismiyle bilinen Donna Troy’u görür müyüz bilemem, ama eğer Donna ortaya çıkarsa ikilinin mutlaka birlikte sahneleri olmaları.

5. Starfire

Nightwing Filminde Görmek İstediğimiz 10 Karakter - Geekrobats

Tamaran gezegeninden kardeşinin onu öldürmeye çalışması sonucu Dünya’ya kaçan Prenses Koriand’r’in burada tanıştığı ilk insanlar Dick ve diğer Titans üyeleri. DCEU’da Teen Titans’ın olup olmadığını bilmediğimizde bu evrende direk Nightwing filminde tanışabilirler.

Uzun süreli birliktelikleri, sonradan evlenmeleri ve çocuk sahibi olmaları ile harika bir çift olan Kori ve Dick’in ilişkilerini DCEU’da da görmek isteriz.

4. Deathstroke

Nightwing Filminde Görmek İstediğimiz 10 Karakter - Geekrobats

Joe Manganiello’nun Deathstroke’u büyük ihtimalle Batman filminde görünecek olsa da, çizgi romanlarda Deathstroke Nightwing ve Teen Titans’ın düşmanıdır. Filmde Nightwing ve Deathstroke’u karşı karşıya görmek kesinlikle harika olur.

Batman filminde de olsa Nightwing ve Deathstroke’u çarpışırken görmeliyiz, değil mi?

3. Wally West

Nightwing Filminde Görmek İstediğimiz 10 Karakter - Geekrobats

Teen Titans zamanlarından önce bile birlikte olan Wally ve Dick, birbirlerinin en yakın arkadaşı. Birbirleri için yapmayacakları şey yok desem yanlış olmaz. Filmde Nightwing‘e yardıma gelmiş bir Wally West görmek çok güzel olurdu.

DCEU’da Wally olsa da the Flash genç olduğundan dolayı Wally de küçük yaşlarda olur diye tahmin ediyoruz. Belki abi-kardeş ilişkisi görürüz.

2. Blockbuster

Nightwing Filminde Görmek İstediğimiz 10 Karakter - Geekrobats

2000’lerin Nightwing serisinde Dick’in ana düşmanlarından biri olan Blockbuster, filmin ana kötüsü olmalı!

Blockbuster, gerçek adıyla Roland Desmond, ilk başlarda Batman ve Robin tarafından kolayca alt edilebilen bir karakterdi. Zaman geçtikçe daha da güçlenen Desmond, Bludhaven’a gelir ve ününü herkese duyurur.

Gelişmiş hızı, gücü ve kuvvetiyle Blockbuster, Nightwing‘i durdurabilir mi? Sorunun cevabını filmde görsek ne güzel olur, değil mi?

1. Tim Drake

Nightwing Filminde Görmek İstediğimiz 10 Karakter - Geekrobats

Üçüncü Robin olan Tim Drake’i tanıtmak için belki de Nightwing filmi en iyi fırsat! Bir şekilde Batman’in kanatları altına alınan ilk iki Robin’in aksine Tim, Batman’in Robin’e ihtiyacı olduğu için Robin olmuştur.

Jason Todd’un ölümünden sonra kendine dikkat etmeyen ve gereksiz güç kullanan Batman, bu gidişle kendini öldürtecekti. Batman ve Robin’in gizli kimliğini çözen genç Tim Drake, tekrar Robin olması için Dick’e resmen yalvarır. Dick teklifi reddeder ve Tim’in Robin olmasını önerir. İlk başta tereddüt etse de sonradan teklifi kabul eden Tim, üçüncü Robin olarak suçla savaşmaya başlar. Kısa sürede Tim ve Dick birbirlerini kardeş olarak görürler.

Nightwing Tim’den daha iyi bir dövüşçü olmasına rağmen Tim ondan daha iyi bir dedektif. Hatta Ra’s al Ghul bile Tim’e “dedektif” diye hitap eder. Filmde ikilinin birlikte bir dava üstüne çalışmasını izlemek kesinlikle çok güzel olur.

Etiketler

Veli Tekin

Her şeyden biraz biraz anlayan, araştırma yapmayı seven ve pes etmeyen bir kahve tiryakisi. Sade ve şekersiz. Ve biraz da çikolata. Anladınız siz
Başa dön tuşu
Kapalı