Dizi

Netflix’in 2017’ye İmza Atmasını Sağlayan 10 Dizi

Netflix hiç şüphesiz ki geçtiğimiz seneye damgasını vurdu ve bir solukta izlediğimiz harika dizilere ve sezonlara imza attı.

Netflix, bazı zamanlar öyle dizilere imzasını attı ki çoğu izleyici yayınlanması ile beraber tüm bölümleri izledi. Özellikle Saadettin Teksoy ile Stranger Things‘in 2. sezonunu ülkemize tanıttığı gibi daha bir çok harika tanıtıma imza attı ve henüz bölümler yayınlanmadan önce bile çok büyük heyecanlara sebebiyet verdi.

Neden geçtiğimiz yıl derseniz, 2017 yılı Netflix açısından çok iyi bir yıldı. Çok iyi filmlerin yanı sıra çok başarılı dizilere ve önceki dizilerin devam bölümlerine imza attılar. Peki daha fazla heyecan verici ve kaliteli yapımlara imza atsa bile geride bırakmak üzere olduğumuz geçtiğimiz yayın hayatına başlayan ve 2017 yılı boyunca sabırsızlık beklediğimiz Netflix dizileri hangileri gelin, bakalım:

10- Marvel’s The Punisher (2017-)

Ailesinin öldürmesi ile birlikte acıma duygusundan arınan ve büyük bir intikam serüvenine başlayan Frank Castle‘ın hikayesini olabildiğince harika bir şekilde anlatan bu yapım yakın bir zamanda yayınlanmış ve kısa süre içinde bir çok kişi tarafından izlenmiş ve iyi eleştriler almıştı.

Özellikle daha önce Daredevil’in 2.sezonunda gördüğümüz Punisher’ın kişiliğini oyunculuğu ile çok iyi anlatan Joe Bernthal ve harika diyalogları ile senenin sonlarında yayınlanmasına rağmen seneye damga vurduğu kesin.

IMDb: 8,9 (Top Rated TV #49)

9- Star Trek Discovery (2017-)

Star Trek hayranlarını yakından ilgilendiren ve meraklarını gideren bu yapım asıl olaylardan on yıl öncesini konu alıyor. Filmlerden farklı olarak  yeni medeniyetler keşfeden USS Discovery  mürettebatını konunun merkezinde tutan bu yapım daha önce bahsedilen ancak görmediğimiz Discovery olayını anlatır.

Kimi zaman kötü eleştriler altında tutulsa bile bu yapım, konuyu doğru bir biçimde bütünlemesiyle izleyicileri 2017 yılında ekrana kitlemeyi başardı.

IMDb: 7,4

8- Ozark (2017-)

Chicago‘da gayet sıradan bir hayat süren ailenin babası Marty Byrde‘ın çalıştığı finans şirketinin Meksika’nın en büyük uyuşturucu kartellerinden birinin para aklama işlerine karışmasının ardından ailesini alıp Ozark Platosu olarak bilinen Güney Missouri’ye taşınmalarına rağmen hala tehlikeli işlerden kurtulamamalarını konu alan bu dizi geniş oyuncu kadrosu ve zeka dolu bölümleriyle bizleri ekrana kilitlemeyi başarmıştı.

IMDb: 8,4 (Top Rated TV #241)

7- Mindhunter (2017-)

Oldukça kaliteli bir izleyici kitlesine sahip olan Mindhunter,  iki FBI ajanın yetmişli yılların sonunda kriminal suçlara açıklama getirmek için cani suçlular ile empati kurma zorunluluğu ile olayları çözmelerini konu alır. Bu suçluların zihnini yaşamak oldukça zordur ve bu psikolojik hali bize oldukça iyi aktaran Mindhunter bu sene bizi ekranlarımızın başından ayırtmayan dizilerden.

IMDb: 8,7 ( Top Rated TV #94)

6- 13 Reasons Why (2017-)

17 yaşında olan bir lise öğrencisi Hanna Baker bir gün gizemli bir şekilde intihar eder. Ortada bunun için bir sebep yok gibi durur. Onunla aynı lisede bulunan ve lisenin en iyi öğrencilerinden olan Clay Jensen bir gün evinin önünde bir kutu bulur.  Kutunun içinde bulunan kasetler bu intiharın gizemini açıklamaktadır ve Clay Jensen‘in hayatını değiştirecektir. 13 Reasons Why kendine özgü harika senaryosu ve harika oyunculukları  ile kesinlikle izlemeye değer bir dizi.

IMDb: 8,3

5- House of Cards (2013-)

Michaels Dobbs‘un aynı isimli kitabını konu alan House of Cards Amerika’nın başkanlık yarışının sebebiyet verdiği olaylar ve bu olayların getirilerini anlatıyor. Dizi dört yıldır izleyicilerin karşısında ve senaryoyu en iyi şekilde aktarmasıyla bir süre daha izleyicileri bıktırmayacak gibi görünüyor.

IMDb: 8,9 (Top Rated Series #39)

4- Sense8 (2015-2018)

Wachowski Kardeşler‘in elinden çıkan Sense8, dünyanın 8 farklı noktasında bulunan insanların ilginç bir şekilde bağlantılarının bulunmasının ardından yaşanları konu alıyor. Bu sene sona ermesiyle bir çok hayranı üzmüş olsa bile unutamayacağımız bir dizi olmayı başardı.

IMDb: 8,4

3- Black Mirror (2011-)

Her bölüm farklı bir yönetmen, farklı bir konu ve farklı oyuncularla psikolojinizi derinden etkileyerek izleyicilere bir şekilde ders veren Black Mirror kesinlikle unutulması zor dizilerden biri.

IMDb: 8,9 (Top Rated Series #35)

2- Narcos (2015-)

Kolombiya’nın hatta belki Dünya’nın en büyük uyuşturcu baronu Pablo Escobar’ın ve 3.sezonuyla birlikte Cali Cartel’in hayatını anlatan bu Suç Draması Türkiye’de yaptığı harika tanıtımla da tarihin en iyi dizileri arasına giriyor.

IMDb: 8,9 (Top Rated Series #45)

1- Stranger Things (2016-)

Netflix’in en iyi dizisi olarak gösterilebilecek Stranger Things, bir gün Will‘in ilginç bir şekilde kaçırılmasıyla ardı ardına gerçekleşen garip olayları çözmeye çalışan kişilerin Up Side Down’ı keşfetmeleriyle başlarından geçenleri konu alıyor. Konuyu dağıtmadan mükemmel bir şekilde işlemesiyle bu dizi tarihin en iyi dizilerinden biri hatta kimine göre belki en iyisi.

IMDb: 9,0 ( Top Rated Series #34)

Netflix, görünüşe göre listemizdeki dizilerin yeni sezonları ve bir çok yeni projesiyle uzun bir süre daha çok iyi işler yapacak gibi duruyor.

Etiketler

Emir Ali

Günün çoğunluğunu Scorpions dinlerken Geek alemlerinde takılıp geçiren insan, ya da onun gibi bir şey.
Başa dön tuşu
Kapalı