Marvel Orijinal Film Şeridinden Bir Film Kaçırıyor!

Marvel Orijinal Film Şeridinden Bir Film Kaçırıyor! - Geekrobats

11 yıl boyunca 22 film yayınlamasına rağmen, Marvel hala orijinal filmlerinden biri olan Power Pack’i kaçırıyor. Marvel Sinematik Evreni 2008 yılında Jon Favreau’nun yönetmenlik yaptığı Iron Man ile başlamıştı. Fakat ondan önce, gelişmenin çeşitli aşamalarında zaten birkaç başka projeleri daha vardı.

Marvel, Captain America, Nick Fury, Black Panther, Ant-Man, Doctor Strange, Hawkeye, Cloak & Dagger, Power Pack, Shang-Chi, ve the Avengers için film yapmayı planlıyordu. Bunlardan Captain America ve The Avengers MCU Aşama 1’i kapattı.
Ant-Man 2. Aşamada, Doctor Strange ve Black Panther ise 3. Aşamada geliyor.
Diğer yandan, Hawkeye ve Nick Fury ise ana filmlerdeki yan karakterlere indirgenmiş.
Cloak & Dagger ise Freeform kanalında bir dizi haline geldi.
Ve şimdi, Shang-Chi, MCU’nun Aşama 4’ünde bir filme dönüşüyor. Peki ya Power Pack?

Marvel Orijinal Film Şeridinden Bir Film Kaçırıyor! - Geekrobats

Marvel’in başladığında piyasaya sürmeyi planladığı 10 filmden, çıkmayan ya da henüz yakın bir zamanda çıkması planlanmayan tek film Power Pack. Bilmeyenler için, Power Pack, Kymellianlı süper güçlerle donatılmış dört genç kardeşten oluşan bir süper kahraman takımıdır. Aynı zamanda Aelfyre Whitemane olarak bilinir. Onları özel kılan, görevlerinden başka, Power Pack’in, çizgi romanlardaki çoğu yetişkin süper kahraman takımlarının aksine, bağımsız olarak çalışan preteen(on-on iki yaş) süper kahraman takımı olması.

Marvel Orijinal Film Şeridinden Bir Film Kaçırıyor! - Geekrobats

Marvel Studios, belki de yetişkin odaklı süper kahraman filmlerini sevmeyen genç sinemaseverleri ve aileleri çekmek için bir Power Pack filmi yapmayı planlıyordu. Ayrıca, Marvel Studios’un bir Power Pack filmi geliştirmeye başladığı zamanlar, Marvel Entertainment’ın, Power Pack çizgi roman serisini 2005’te yeniden başlatması mantıklıydı. Ama o zamandan beri fikirler havada asılı kaldı.

Power Pack filmindeki son güncelleme 2017’de Guardians of the Galaxy Vol.2’nin bildirildiği tarihte geldi. Ne yazık ki, bu gelişme Marvel Studios tarafından hiçbir zaman onaylanmadı, ancak stüdyo başkanı Kevin Feige, 2018’de hala bir Power Pack filmi ile ilgilendiklerini Screen Rant’a anlattı. MCU Aşama 4 daha kozmik bir yönde hareket etmesiyle, bu noktada en iyi bahislerden biri, Power Pack’i Disney+’daki bir Marvel Studios TV programında başlatmak olacaktır, ancak bunun için ne olacağını bekleyip görmek zorunda kalacağız.

Daha fazla makale için tıklamayı unutmayın..

Selahattin Genç
Boş zamanının bir kısımını bilgisayar oyunları oynayarak veya dizi izleyerek geçiren birisi. Merak duyduğu ve sizlerin de öğrenmesi gerektiğini düşündüğü konuları elinden geldiğince yazmaya çalışan bir editör.