Marvel Evreni'nin En Güçlü 30 Karakteri - Geekrobats

Marvel Karakterleri Güç Sıralaması: En Güçlü 40

Marvel, 1939 yılında Timely Comics adı altında kurulmuştu ancak isim değişikliğine uğrayarak 1960’lı yıllarda tam manasıyla Altın Çağ’ını yaşadı. Marvel günümüzde de hala gerek film evreni gerek dizi evreni gerek ise çizgi romanlarıyla gönüllerimizi fethetmeyi başarıyor. Peki yıllardan beri var olan bu muazzam şirketin yarattığı en güçlü Marvel karakterleri kimler?

40- Gladiator

Marvel Karakterleri Güç Sıralaması: En Güçlü 40 -Geekrobats

Diğer ismiyle Gladyatör olan Kallark, bir zamanlar Shia’r İmparatorluk Muhafızları’nın Preator’u ve Shia’r tahtının en sadık hizmetçisiydi. Shia’r-Kree Savaşı’ndan sonra, Lilandra ve Vulcan’ın belirgin ölümüyle birlikte, Kallark, umutsuz bir Shia’r popülasyonunun fikir birliği ile Majestor konumuna yükseltildi.

39- Grandmaster

Marvel Karakterleri Güç Sıralaması: En Güçlü 40 -Geekrobats

İnanılmaz derecede eski bir varlık olan Grandmaster (Büyük Üstat) yüksek düzeyde kozmik güce sahiptir.

38- Dr. Doom

Marvel Karakterleri Güç Sıralaması: En Güçlü 40 -Geekrobats

Demir maske ve mükemmel beyni ile parlak bilim adamı! Bilim ve büyücülük ustası Victor Von Doom, Latveria’nın hükümdarı ve Fantastic Four’un ebedi düşmanıdır! Doctor Doom Kimdir yazımızı okuyabilirsiniz.

37- Ultimate Nullifier

Marvel Karakterleri Güç Sıralaması: En Güçlü 40 -Geekrobats

Ultimate Nullifier, taşıyıcının seçtiği herhangi bir şeyin varlığından kurtulabilen bir cihazdır. Taşıyıcının yeterli akıl ve güce sahip olması durumunda tüm zaman çizelgelerini yok edecek kadar güçlüdür.

36- Vishanti

Marvel Karakterleri Güç Sıralaması: En Güçlü 40 -Geekrobats

Vishanti, son derece eski olan ve Dünya Boyutunu ve Evreni koruyan akıl almaz derecede güçlü, yardımsever varlıkların üçlüsüne verilen addır.

35- The Alien Entity

Marvel Karakterleri Güç Sıralaması: En Güçlü 40 -Geekrobats

The Alien Entity (Uzaylı Varlık), ölümlü olduğundan beri hayatın anlamının cevabını arayan kişidir. Bu konuda yardım almak için Reed Richards’ın yanına gitti ve onun yardımıyla, yeni bir gerçekliğin kurucusu oldu.

34- Eon

Marvel Karakterleri Güç Sıralaması: En Güçlü 40 -Geekrobats
Evrendeki ilk varlıklardan biri olan Eon, Infinity, Eternity ve Celestial Axis’in çocuğuydu. Şampiyonlarını seçti ve onları, evreni korumak için Kuantum Bantlar ile donattı.

33- Amatsu-Mikaboshi

Japonlar, onun özellikle Şeytan, Kaos ve Yıldız Tanrısı olduğuna inanır fakat aslında Amatsu-Mikaboshi bundan çok daha fazlası. Aslında Marvel Multiverse’deki en güçlü karakterlerden biri olan Oblivion’un bir yansıması. Ayrıca multiverse’nin % 98’ini de yakıp yıkmıştır.

32- Black Bolt

Marvel Karakterleri Güç Sıralaması: En Güçlü 40 -Geekrobats

İnsanlık Kralı Black Bolt, sadece sesini kullanarak bütün gezegenleri parçalayacak kadar büyük bir güçle kutsanmış ve lanetlenmiştir. Asla bir ses çıkarmamaya dikkat etmeli, çünkü en ufak bir fısıltı bile anlaşılmaz bir tahribata yol açacaktır.

31- Surtur

Surtur Marvel Karakterleri Güç Sıralaması - Geekrobats

Surtur, Muspelheim Lordu ve Ateş Devlerinin Kralı. Devasa boyutlarda bir iblis ve Asgard için en büyük tehditlerden biri.

30- Thor

Thor, Yüce Odin’in oğlu, Şimşek Tanrısı,  Asgard’ın en yeteneklisi olma özelliklerini taşıyor. Marvel Evreni’nin temellerini taşıyan bu karakter Hulk gibi güçlü bir karakteri yenebilir. Tek başına Avengers ekibine kafa tutabilecek kapasiteye sahip bu karakterin en büyük düşmeni evlatlık kardeşi Loki’dir. Thor, küçüklüğünden bu yana Asgard’ın ileri gelen savaşçılarından olan Lady Sif ile beraber yan yana savaşmış ancak seçim yapacağı zaman Dünya üzerinde aşık olduğu ölümlü Jane Foster’ın yanında kalmayı tercih etmiştir. Marvel karakterleri arasında filmler aracılığı ile listemizde fazlasıyla tanınan karakterlerden birisi.

29- Thanos

Marvel Karakterleri Güç Sıralaması: En Güçlü 40 -Geekrobats

Thanos, Marvel evreninde belki en büyük rolü oynayan mutant bir titan. Thanos 1980’li yıllarda Marvel Çizgi Roman evreninin devam ettirecek bir çizgi roman serisinden beri ve şu an sürmekte olan MCU’nun en önemli karakteridir. Thanos, Infinity Gauntlet’in tüm taşlarını yerine oturttuğu  zaman Hulk, Silver Surfer ve daha bir çok güçlü karakteri sadece bir kaç hamlede kolaylıkla alt edebilir.

Thanos aynı zamanda Yine Marvel’ın en güçlü karakterlerinden biri olan Death’e aşık olur. Death’in Deadpool ile buluşamaması için Deadpool’u ölümsüzlük için lanetleyecek kadar güçlü ve aynı zamanda hırslıdır. Avengers: Infinity War ile beyaz perdede gördüğümüz Thanos, Sonsuzluk Taşlarını elde ettikten gücü katlamıştır. Sonsuzluk Taşları ile beraber bu listede Thanos’un yeri ilk 10 içerisindedir. Infinity War’da gördüğümüz üzere Sonsuzluk Eldiveni ile dengenin sağlanabilmesi için evrenin yarısını varlıktan silmiştir. Marvel karakterleri daha doğrusu Marvel kötüleri arasında filmde yer alan vizyonu ile ilgi çekebilen dikkat çekebilmiş biridir Thanos. Avengers: Infinity War fragmanı ve Avengers: Endgame fragmanı için tıklayınız.

28- In-Betweener

Marvel Karakterleri Güç Sıralaması: En Güçlü 40 -Geekrobats

In-Betweener karakteri Marvel’ın en güçlü karakterlerinden biri olsa bile şu ana kadar pek fazla rastlamadığımız bir karakterdir. Lord Chaos ve Master Order’ın hizmetçisi olan bu güçlü karakter yaşam ile ölüm, gerçeklik ile hayal, iyi ile kötü, mantık ile duygu, varlık ile hiçlik ve tanrı ile insan kavramlarının sentezidir. Karakterin gücünün sınırı bilinmemekte ve hakkında çok fazla bilgi yoktur.

27- Molecule Man

Marvel Karakterleri Güç Sıralaması: En Güçlü 40 -Geekrobats

Molecule Man Karakteri karşımıza ilk defa Fantastic Four serisinde çıkmıştır ve bir çok karakter gibi, o da acılı bir geçmişe sahiptir. Gerçek ismi Owen Reece’dir. Kendisi New York’ludur. Henüz küçük yaşlardayken annesini kaybeden Owen büyük bir acıyla büyür. Yetişkinliğinde çok zayıf irade sahibi olan Owen, Acme Atomics’in sahibi olduğu bir şirkette düşük rütbeli bir çalışan olarak işe başlar. Owen, bir gün atomik enerji ile çalışan bir parçacık jeneratörünü tamir etmek isterken bir kazaya maruz kalır.

İlgili Yazı: Marvel Karakterleri Arasında İstemeden Güç Elde Eden 5 Kahraman

Bu kaza sonucu işten atılsa bile ona evrenin en güçlü karakterlerinden olma özelliğini verir. Bu kazandığı güçler ile önce kendi şirketini büyük bir kin ile yok eder. Ancak zayıf iradesi nedeniyle hiç bir zaman güçlerini zayıf iradesiyle kullanamamıştır. Fantastic Four sayesinde durdurulan bu karakter maddeleri her anlamda kontrol edebilir ki Captain America’nın kalkanını parçalayabilir. Aynı zamanda boyutlar arası delikler açabilir. Marvel karakterleri arasında hem en güçlülerden hem de en dengesizlerden birisi.

Büyük bir nefret taşıyan bu karakter güçlerini hiç bir zaman tam anlamıyla kullanamadı. Kullansaydı neler olurdu siz düşünün. Ayrıca Marvel karakterleri arasında çok önemli bir yere sahip ve fazlasıyla güçlü bir karakter olan Galactus, en güçlü formu Life-Bringer Galactus iken dahi Molecule Man’den korkmaktadır.

26- Ego

Marvel Karakterleri Güç Sıralaması: En Güçlü 40 -GeekrobatsHakkında çok fazla bilgi bulunmayan bu karakter yaşayan bir gezegendir.Üzerinde yaşamını sürdüren bütün canlıları kontrolü altına alıp istediğini yaptırabilir. Ego, Stranger tarafından yaratılmıştır. Thor ile birlikte Galactus’u alt etmiştir ama dünyayı yok etmek isteyince Thor bu karara uyduğundan dolayı pişmanlık duymuştur.

Ego, Quasar’ın bedenine sıkışsa bile Quasar öldükten sonra kurtulmuş ve Nova Corps üyelerine zihinsel baskı yaparak kontrolü altına almıştır. Guardians Of Galaxy adına da önemli bir rol oynamıştır.

25- Lord Chaos

Marvel Karakterleri Güç Sıralaması: En Güçlü 40 -Geekrobats

Lord Chaos adına pek fazla bilgi bulunmamaktır. Adının hakkını veren bu karakter galaksiler arasında sürekli olarak yolculuk yapıp kaos dağıtır. Gücünün bir limiti bulunmamaktadır.

24- Hulk
Marvel Karakterleri Güç Sıralaması: En Güçlü 40 -Geekrobats

Deneysel bir bomba testi sırasında genç bir adamın hayatını kurtarırken büyük miktarda gama radyasyonu ışınına maruz kaldıktan sonra, Dr. Robert Bruce Banner Incredible Hulk’a dönüştürüldü. Öfke ve saf fiziksel gücün yaşayan kişileşmesi olan yeşil bir dev.

Ayrıca Hulk Kimdir? yazımıza göz atabilirsiniz.

23- Silver Surfer

Marvel Karakterleri Güç Sıralaması: En Güçlü 40 -Geekrobats

Silver Surfer, Galactus’un varisliğini yapmış ve evrende adından söz ettiren karakterlerden biri olmuştu. Galactus’un ona yaptırdığı işlerden sonra bıkan Surfer, artık onunla çalışmayı bırakır ve kendini evrene bırakır. Neredeyse bütün kozmik yeteneklere sahip olan Surfer, bir o kadar çevik ve zekidir. Onu daha önce pek beğenilmeyen Fantastic Four’un film serisinde görmüştük.

22- Tyrant

Marvel Karakterleri Güç Sıralaması: En Güçlü 40 -Geekrobats

Tyrant, Galactus tarafından yaratılmıştır. Galactus’un Silver Surfer’dan sonraki habercisidir. Galactus’un yarattığı bu karakter o kadar güçlüdür ki Galactus’a bile meydan okuyacak kapasiteye gelmiştir. Hiç bir zaman Galactus kadar güçlü olmamış ve olmayacak olsa da Beta Ray Bill gibi çok güçlü karakterleri alt etmeyi başarmıştır.

21- Dormammu

Marvel Karakterleri Güç Sıralaması: En Güçlü 40 -Geekrobats

Marvel’ın gördüğümüz en güçlü mistik karakterlerdendir. 2016 yılında vizyona giren Doctor Strange filminde yakından gördüğümüz bu karakter yaşadığı boyut olan Dark Dimension’dan atılır. Evrende bir arayışa başlar pek bir sonuca erişemeyen Dormammu geri döndüğü vakit bir şekilde Dark Dimension’a hükmeder. Mistik ve çok güçlü bir karakter olması sebebiyle ona sadece Dr. Strange meydan okuyabilir. Dormmamu yaşadığı boyuta diğer galaksileri katmak ister. Onu durdurmaya çalışan Strang’in bile Dormammu‘ya gücü yetmez ancak diğer kahramanların yardımı ile onu durdurabilir.

20- Runner

Marvel Karakterleri Güç Sıralaması: En Güçlü 40 -Geekrobats

Kendisi hakkında neredeyse hiç bilgi bulunmayan bu karakter tüm evrenin en hızlısıdır. Tamamen altından oluşur ve gücünün sınırı bulunmamaktadır. Silver Surfer ile arasında geçen bir diyalogda 5 milyar yaşından fazla olduğunu söylemiştir.

19- Master Order

Marvel Karakterleri Güç Sıralaması: En Güçlü 40 -Geekrobats

Lord Chaos ile tamamı ile aynı güçlere sahip antik bir karakter. Onunla birlikte dolanıyor ancak hakkında neredeyse hiç bilgi yok.

18- Stranger

Marvel Karakterleri Güç Sıralaması: En Güçlü 40 -Geekrobats

Bir zamanlar yaşadığı gezegen olan Gigantus gezegeninde ki tüm güçlü ve zeki karakterlerin özelliklerini toplayan bu karakter, gezegen yok olduğu zaman evrende tek başına kalmış bir antik varlıktır. Kozmik gücünün ve zekasının neredeyse Galactus ile eşit olduğu düşünülür.

17- Abraxas

Marvel Karakterleri Güç Sıralaması: En Güçlü 40 -Geekrobats
Abraxas, müthiş ve yıkcı bir gücün sahibidir. Galactus öldüğünde yerine geçebilecek derecede güçlü olan Abraxas zamanın başından beri evrene zarar vermemesi için hapsedilmiştir. Bilgisinin sınırı yoktur.

16- Odin

Marvel Karakterleri Güç Sıralaması: En Güçlü 40 -GeekrobatsAsgard’ın krallığını yapmış Yüce Odin, Zeus ile birlikte iki Sky-Father’dan biridir. Biz daha çok Thor’u tanısakta Odin ondan kat kat daha güçlüdür. İstediği zaman tüm Asgardlılar’ın gücünü emebilir. Odin, kozmik enerji olarak Güneş’i kullanır.

15- Mephisto

Marvel Karakterleri Güç Sıralaması: En Güçlü 40 -GeekrobatsCehennem’in yöneticisi olan Mephisto, Marvel evreninin en korkutucu karakterlerindendir. Geçmişi hakkında hiç bir şekilde bilgi bulunmayan Mephisto, Johnny Blaze’i Ghost Rider’a çeviren iblistir. Gücünün herhangi bir sınırı bulunmamaktadır.

14- Zeus

Marvel Karakterleri Güç Sıralaması: En Güçlü 40 -GeekrobatsZeus, Odin ile birlikte 2 Sky-Father’dan birisidir. Tüm tanrıların tanrısı olan Zeus hem DC hem Marvel evreninin en güçlü karakterlerindendir. Zeus gök yüzünün en güçlü varlığıdır.

13- The Watcher (Uatu)

Marvel Karakterleri Güç Sıralaması: En Güçlü 40 -GeekrobatsBu ırk milyonlarca yıldır evrende var olmakta. Galaksiyi dolaşarak olayları izlerler ancak evrenin kaderine müdahele etmezler ancak kendilerine göre daha az gelişmiş ırklara yardımcı olurlar. Güçleri Galactus’a eşittir. Son zamanlarda Stan Lee’nin MCU’nun Watcher’ı olduğunu savunan teoriler ortalıkta dolanıyor ancak gerçekliği bilinmez. Marvel karakterleri arasında tanınmasına rağmen halen çok da net olmayan karakterlerden biridir.

12- Oblivion

Marvel Karakterleri Güç Sıralaması: En Güçlü 40 -GeekrobatsOblivion gücü neredeyse sınırsız olan kozmik bir soyluktur. Hiçbir madde ve enerjinin olmadığı Outer Void denilen dış boşluğun efendisidir ve kendisi de bu boşluktan meydana gelir.

11- Kronos

Marvel Karakterleri Güç Sıralaması: En Güçlü 40 -Geekrobats

Kronos zamanı kontrol etme gücüne sahip olan kozmik bir varlıktır. Zihnen evren ile bir olan Kronos aynı zamanda canlıların ruhlarını manipüle etme yeteneğine sahiptir.

10- Eternity

Marvel Karakterleri Güç Sıralaması: En Güçlü 40 -GeekrobatsEvrenin 5 temel varlıklarından biridir. Galactus’un ardından bu varlıkların arasından en güçlüsüdür. Eternity, zamanı ve uzayı bükebilir. Eternity öyle mükemmel bir güce sahiptir ki gerçekliğin kendisini bile bükebilir.

9- Phoenix Force

Marvel Karakterleri Güç Sıralaması: En Güçlü 40 -Geekrobats

Galaksileri hatta evrenleri tek seferde yok edibelecek bir güce sahip olan bu kozmik varlık bir enerji formundadır. Yaşamın olmadığı zamanlarda bile evrende yer edinen bu varlık yok edilemez. İçlerine girmek için kendine ara sıra kurbanlar seçer.

 

7- Infinity

Marvel Karakterleri Güç Sıralaması: En Güçlü 40 -Geekrobats
Öndeki Eternity, arkadaki Infinity

Master Order, Lord Chaos, Eternity ve Galactus ile birlikte evrende ki en temel 5 varlıktan biridir. Uzay boşluğunun şekil bulmuş bir halidir. Listedeki bir çok karakter gibi gücünün sınırı bilinmemektedir. Marvel karakterleri arasında pek bilinmeyen karakterleri listelemek bu noktada zor oluyor.

6- Galactus

Marvel Karakterleri Güç Sıralaması: En Güçlü 40 -Geekrobats

Galactus’un bilgisi ve gücünün hiç bir şekilde sınırı yoktur. Galactus, gezegenlerin enerjisi ile beslenir. Yani bir şekilde bunları yok eder hemde çok ama çok kısa süreler içerisinde beslenmesini gerçekleştirir. Marvel’ın Stan Lee’ye sahip olması kadar çizgi roman evreninin Galactus gibi bir karaktere sahip olması önemlidir. Çünkü çok fazla karakteri kendine haberci olarak yaratmıştır ve olayların akışında çok önemli etkilerde bulunmuştur. Marvel’ın çok önemli hikayelerinde roller almıştır. Her ne kadar kötü bir karakter gibi dursa da adaletli ve aslında evrenin akışı için gerekli bir varlıktır.

Stan Lee’ye Marvel Evreni’nin en güçlü karakteri sorusu sorulduğunda “Galactus” cevabını vermiştir. Gerisini siz düşünün artık.

5- Celestials

Marvel Karakterleri Güç Sıralaması: En Güçlü 40 -Geekrobats

Celestials, tamamıyla kozmik varlıklardan olmuş çok güçlü bir ırktır. Evreni dolanarak tarihin önemli olaylarını bir miktar etkilerler. Eternals gibi daha bir çok fazlasıyla güçlü ırkları yaratmışlardı. Eğer tüm ırk birleşip tek bir vücut haline bürünürlerse Galactus’u alt edebilirler.

4- Living Tribunal

Marvel Karakterleri Güç Sıralaması: En Güçlü 40 -Geekrobats

Living Tribunal, Beyonder ile birlik evrenin iki kutsal varlığından birisidir. Neredeyse tüm karakterler ile bir savaşa girse bile kaybetmeyecek kadar güçlüdür. Kendisi Marvel evreninde dengeyi, düzeni sağlamakla sorumludur. Infinity War ile sinemalarda gördüğümüz Sonsuzluk Taşları’nın asıl sahibi Livinig Tribunal’dir.

3- Beyonder

Marvel Karakterleri Güç Sıralaması: En Güçlü 40 -Geekrobats

Kozmik derecede mutant olan Beyonder, Eternity, Death gibi bir çok karakteri istediği zaman yok edebilir. Kendi evrenini yaratabilir ve bir çok karakteri kontrolü altında tutabilir. Evrenin karşısında duramayacağı nadir Marvel karakterleri arasındadır.

2- The Fulcrum

Marvel Karakterleri Güç Sıralaması: En Güçlü 40 -Geekrobats

The Fulcrum, evrenin varoluştan beri bulunmaktadır. The Fulcrum’un karşısına kat’iyen hiç bir karakter çıkamaz. Altın Çağlarda yaratılan bu karakter Jack Kirby’e benzer bir şekilde çizilir ve Karakter Marvel’ın efsane yazarı Jack Kirby’e adanır. Evrende herhangi bir olaya etki etmese bile genellikle bir barda barmen olarak kahramanlara tavsiye verir.

Marvel Karakterleri Arasındaki En Güçlü Varlık

 One Above All

Marvel Karakterleri Güç Sıralaması: En Güçlü 40 -Geekrobats

Stan Lee ve Jack Kirby’i temsil etmek üzere yaratılmış olan One Above All bütün Marvel evreninin, tüm kozmik güçlerin ve varlıkların yaratıcısıdır. Karşımıza neredeyse hiç çıkmamıştır. Çıktığı zamanların en akılda kalanı ise bir Spider-Man serisinde Peter’a tavsiye vermesidir.

DC Evreni’nin En Güçlü 35 Karakteri yazımızı okumak için ilgili yazıyı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz yazımızı da okumak isteyebilirsiniz.

İlgili Yazı: DC Evreni’nin En Güçlü 35 Karakteri